Jak to skonfigurować w GNS

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
szulczyk
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 29 kwie 2014, 07:46

Jak to skonfigurować w GNS

#1

#1 Post autor: szulczyk »

Witam,

Czy ktoś mi jest w stanie pomóc, jak można skonfigurować monitorowanie portów w środowisku GNS zgodnie z rysunkiem?





Obrazek

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Jak to skonfigurować w GNS

#2

#2 Post autor: lbromirs »

szulczyk pisze:Witam,

Czy ktoś mi jest w stanie pomóc, jak można skonfigurować monitorowanie portów w środowisku GNS zgodnie z rysunkiem?
Rysunek pokazuje topologię oraz przerywaną linią 'telnet'. Co konkretnie rozumiesz przez 'monitorowanie portów'?

szulczyk
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 29 kwie 2014, 07:46

Re: Jak to skonfigurować w GNS

#3

#3 Post autor: szulczyk »

lbromirs pisze:
szulczyk pisze:Witam,

Czy ktoś mi jest w stanie pomóc, jak można skonfigurować monitorowanie portów w środowisku GNS zgodnie z rysunkiem?
Rysunek pokazuje topologię oraz przerywaną linią 'telnet'. Co konkretnie rozumiesz przez 'monitorowanie portów'?
Sesje span , monitorujemy wybrane porty np fa0/1 i fa1/1 a ruch będzie "kopiowany " na inny port (stacja monitorowania ).

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Jak to skonfigurować w GNS

#4

#4 Post autor: lbromirs »

szulczyk pisze:
lbromirs pisze:
szulczyk pisze:Witam,

Czy ktoś mi jest w stanie pomóc, jak można skonfigurować monitorowanie portów w środowisku GNS zgodnie z rysunkiem?
Rysunek pokazuje topologię oraz przerywaną linią 'telnet'. Co konkretnie rozumiesz przez 'monitorowanie portów'?
Sesje span , monitorujemy wybrane porty np fa0/1 i fa1/1 a ruch będzie "kopiowany " na inny port (stacja monitorowania ).
Ten prostokąt w centrum to przełącznik? Skonfiguruj SPAN na przełączniku. Z czym konkretnie masz problem?

szulczyk
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 29 kwie 2014, 07:46

Re: Jak to skonfigurować w GNS

#5

#5 Post autor: szulczyk »

lbromirs pisze:
szulczyk pisze:
lbromirs pisze: Rysunek pokazuje topologię oraz przerywaną linią 'telnet'. Co konkretnie rozumiesz przez 'monitorowanie portów'?
Sesje span , monitorujemy wybrane porty np fa0/1 i fa1/1 a ruch będzie "kopiowany " na inny port (stacja monitorowania ).
Ten prostokąt w centrum to przełącznik? Skonfiguruj SPAN na przełączniku. Z czym konkretnie masz problem?
Tak to przełącznik warstwy 3 , zadanie jest takie żeby wskazać porty ,które chce monitorować czyli porty ,które idą do R1 i do R2 , a czy też mogę wskazać port ,który idzie do R3? to jeden problem

Drugi ta stacja monitorująca , jak juz wszystko skonfiguruje to ta stacja monitorująca to jest jakiś router z wiresharkiem odpalonym czy jakaś chmura? Na tej stacji musze widzieć ruch ze sesji SPAN.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Jak to skonfigurować w GNS

#6

#6 Post autor: lbromirs »

szulczyk pisze:Tak to przełącznik warstwy 3 , zadanie jest takie żeby wskazać porty ,które chce monitorować czyli porty ,które idą do R1 i do R2 , a czy też mogę wskazać port ,który idzie do R3? to jeden problem
R3 nie jest podłączony do przełącznika w Twojej topologii. Nie bardzo masz co SPANować.
szulczyk pisze:Drugi ta stacja monitorująca , jak juz wszystko skonfiguruje to ta stacja monitorująca to jest jakiś router z wiresharkiem odpalonym czy jakaś chmura? Na tej stacji musze widzieć ruch ze sesji SPAN.
Wireshark działa w kontenerze dopiero na ISRach 4k i Catalystach 4k/6k, więc nie odpalisz tego pod GNSem. Raczej VMka którą podłączysz mapując interfejs spod GNSa do fizycznego systemu w którym VMkę odpalisz.

szulczyk
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 29 kwie 2014, 07:46

Re: Jak to skonfigurować w GNS

#7

#7 Post autor: szulczyk »

lbromirs pisze:
szulczyk pisze:Tak to przełącznik warstwy 3 , zadanie jest takie żeby wskazać porty ,które chce monitorować czyli porty ,które idą do R1 i do R2 , a czy też mogę wskazać port ,który idzie do R3? to jeden problem
R3 nie jest podłączony do przełącznika w Twojej topologii. Nie bardzo masz co SPANować.
szulczyk pisze:Drugi ta stacja monitorująca , jak juz wszystko skonfiguruje to ta stacja monitorująca to jest jakiś router z wiresharkiem odpalonym czy jakaś chmura? Na tej stacji musze widzieć ruch ze sesji SPAN.

Tak własnie myślałem

Wireshark działa w kontenerze dopiero na ISRach 4k i Catalystach 4k/6k, więc nie odpalisz tego pod GNSem. Raczej VMka którą podłączysz mapując interfejs spod GNSa do fizycznego systemu w którym VMkę odpalisz.
Jak to zrobić?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Jak to skonfigurować w GNS

#8

#8 Post autor: lbromirs »

szulczyk pisze:Wireshark działa w kontenerze dopiero na ISRach 4k i Catalystach 4k/6k, więc nie odpalisz tego pod GNSem. Raczej VMka którą podłączysz mapując interfejs spod GNSa do fizycznego systemu w którym VMkę odpalisz.
Jak to zrobić?[/quote]

Google: gns3 span tutorial
Google: gns3 connecting to vm

Walcz i daj znać jeśli napotkasz problemy konfiguracyjne.

szulczyk
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 29 kwie 2014, 07:46

#9

#9 Post autor: szulczyk »

SPAN to kojarzę, bardziej mi chodziło o to połączenie z VM , ok dzięki . Jak będe miał problemy to na pewno napiszę :)

ODPOWIEDZ