Konfig VSS

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mardi4
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 04 cze 2012, 08:41

Konfig VSS

#1

#1 Post autor: mardi4 »

Witam.

Mam pojedynczy switch CAT 6500, który już pracuje produkcyjnie i ma już zrobionego konfiga. Dokupiliśmy drugiego CAT6500 i chcemy zestawić oba CAT`y w VSS. Teraz moje pytanie co się stanie z konfigiem na aktualnie pracującym CAT6500?
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”

michaliwanczuk
wannabe
wannabe
Posty: 187
Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:48
Kontakt:

#2

#2 Post autor: michaliwanczuk »

jak dla mnie na tym pracującym musisz dać niższe priority np 100 a dla tego nowego 200. I konfiguracja powinna być przejęta z tego już pracującego.
Michał

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

#3

#3 Post autor: lxs »

michaliwanczuk pisze:jak dla mnie na tym pracującym musisz dać niższe priority np 100 a dla tego nowego 200. I konfiguracja powinna być przejęta z tego już pracującego.
A nie na odwrót?
Notice from this configuration that the higher-priority value (110) assumes the active virtual switch role and the
default priority is set to 100
Źródło

michaliwanczuk
wannabe
wannabe
Posty: 187
Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:48
Kontakt:

#4

#4 Post autor: michaliwanczuk »

Masz rację - przepraszam za wprowadzanie w błąd
lxs pisze:
michaliwanczuk pisze:jak dla mnie na tym pracującym musisz dać niższe priority np 100 a dla tego nowego 200. I konfiguracja powinna być przejęta z tego już pracującego.
A nie na odwrót?
Notice from this configuration that the higher-priority value (110) assumes the active virtual switch role and the
default priority is set to 100
Źródło
Michał

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

#5

#5 Post autor: konradrz »

michaliwanczuk pisze:Masz rację - przepraszam za wprowadzanie w błąd
OT: lipa jest, że każdy protokół inaczej leci. W jednych "niski numer = lepiej", w innych "wysoki numer wygrywa". Mmmmogliby się wreszcie panowie programiści ogarnąć i zdecydować.

Awatar użytkownika
Szutor
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:33

#6

#6 Post autor: Szutor »

konradrz pisze:
michaliwanczuk pisze:Masz rację - przepraszam za wprowadzanie w błąd
OT: lipa jest, że każdy protokół inaczej leci. W jednych "niski numer = lepiej", w innych "wysoki numer wygrywa". Mmmmogliby się wreszcie panowie programiści ogarnąć i zdecydować.
Popieram, ale wtedy nie byłoby komu pisać egzaminów. A tak to tu mniej, a tu więcej i student musi wiedzieć co gdzie i jak :)
CCNP
#12269928

ODPOWIEDZ