manualne zasilanie na portach PoE

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

manualne zasilanie na portach PoE

#1

#1 Post autor: rysic »

Mam pewne bardzo wredne urządzenia, które jakimś cudem funkcjonują nadal na ryku: Forcom F2006. Potrafią zawieszać się przy odpowiedniej ilości rucho broadcast a ustawienia GW nie daje absolutnie żadnego efektu, poza własną siecią się nie komunikują... no, ale trzeba z nimi żyć.
Zasilane są przez PoE, ale w żaden sposób nie chcą wynegocjować zasilania z przełącznikiem. Trzeba do nich kupić osobne zasilacze PoE, które działąją "na styk", jak tylko kabel jest zbyt długi i napięcie słabnie, to urządzenie przestaje działać. Co ciekawe, urządzenie ma napisane na etykiecie zakres 9-15V. Zasilacze dają im 9V.

Wydaje mi się zatem, że gdyby udało się puścić zasilanie z switcha, to byłoby ono stabilniejsze (te dziwne małe switchyki PoE z stałym napięciem często się psują), można by je kontrolować, restartować a nawet dać trochę więcej zasilania, skoro działają przy 9-15V.
Nie mogę jednak nigdzie namierzyć w jaki sposób skonfigurować port PoE na sztywno?
Macie może jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: manualne zasilanie na portach PoE

#2

#2 Post autor: konradrz »

rysic pisze:Nie mogę jednak nigdzie namierzyć w jaki sposób skonfigurować port PoE na sztywno?
Macie może jakieś pomysły?
A próbowałeś np wyłączyć CDP i ustawić 'power inline static' na porcie?

saiqard
wannabe
wannabe
Posty: 385
Rejestracja: 09 lip 2012, 22:10
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

#3

#3 Post autor: saiqard »

Jeśli chodzi o długość kabla i spadki napięcia, to polecam kalkulator :)
http://salbis.net/~hajto/calc/calc.php?calc

max239
wannabe
wannabe
Posty: 270
Rejestracja: 04 paź 2007, 09:22

#4

#4 Post autor: max239 »

ale power inline static etc
mowimy o POE ktore jest 48v to jest poza zakresem 9-15

Frania
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2016, 18:33
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

#5 Post autor: Frania »

Dokładnie najlepiej ponownie włączyć CDP

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

#6

#6 Post autor: lukaszbw »

9-15V to jest pewnie nie PoE tylko po prostu zasilanie na wolnych parach w skrętce, na dodatek nienegocjowane.
Do tego typu rozwiązań najlepiej kupić zasilacz zasilany PoE. Obsługuje on standard z tym, że na wyjściu masz ethernet + zasilanie 12V. Pare razy zdarzyło mi się skorzystać z tego gdy trzeba było zasilić zdalnego switcha typu "mydelniczka".

O ile ten twój sprzęt nie pobiera więcej niż 1A (przy 12V masz 12W) to jest szansa, że zadziała. Jak możesz bezpośrednio wpiąć te 12V to super, jak zasilanie jest tylko przez ethernet to musisz zobaczyć na których parach jest + a gdzie - i odpowiednio to spiąć ze sobą.

Jeden z pierwszych linków jakie w google znalazłem :

http://www.solwise.co.uk/wireless-poe-s ... 5-9-12.htm

Jak będziesz potrzebował zrestartować urządzenie to restartujesz port na switchu PoE i rozwiązana sprawa. Podepnij to jeszcze pod EEM i z automatu można to robić.

Pozdr.
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

ODPOWIEDZ