ARP nie dziala Temat rozwiązany

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

ARP nie dziala

#1

#1 Post autor: qligowski »

Witam , Mam problem ,otoz dodalem host ESXI polaczony switchem do obecnej topologi i ARP nie dziala z jednego switcha ,co moze byc tego przyczyna ?

STARY KONFIG

SWITCH1(VLAN2-12)------TRUNK------SWITCH2(VLAN2-12)------TRUNK-------SWITCH3(VLAN2-12)



SERWER ESXI ---ETHERCHANNEL---TRUNK----SWITCH_NOWY-------(BEZ TRUNK'A ,KAZDY VLAN PODPIETY OSOBNO )----SWITCH1-----TRUNK-----SWITCH2-----TRUNK-----SWITCH3


Wszystkie host moge sie komunikowac miedzy ESXI switch -> switch1 ->switch2 ,ale tablica arp i pingy nie dochodza do switcha3 z ESXI ,co moze byc tego przyczyna ?

horac
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:04
Lokalizacja: CCIE

Re: ARP nie dziala

#2

#2 Post autor: horac »

brak vlanu z ktorego pingujesz na switch3 ?

Sprawdz czy SW3 ma adresy MAC w tablicy CAM odnoszacy sie do ESXI
i zobacz jak wyglada topologia STP

Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

Re: ARP nie dziala

#3

#3 Post autor: qligowski »

Juz doszedlem co bylo przczyna ,nie wiem co ma to wspolnego z problemem ale po zmianie z channel-group 1 mode on na auto naprawilo problem i teraz pingi i tablica dziala ok. Dziwne ale w manualach vmware pisalo ze etherchannel ma byc skonfigurowany na 'on' :?

horac
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:04
Lokalizacja: CCIE

Re: ARP nie dziala

#4

#4 Post autor: horac »

no to dlaczego inne switche byly osiagalne skoro jedyne polaczenie z esxi do pierwszego switcha miales w postaci etherchannel ktory nie chcial sie zestawic prawidlowo z tym "switch nowy"

Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

Re: ARP nie dziala

#5

#5 Post autor: qligowski »

Dokladnie to co rozwiazalo problem byl takze zmienienie load balancing wszystkich vSwitchy oraz port groups na 'Route based o the originating virtual ID port'. Dlaczego to stopowalo ARP do switcha 3 = nie mam pojecia ,ale wszystko teraz dziala . Dzieki horac za odpowiedz i sorki za marnowanie czasu 8)

ODPOWIEDZ