Stack C3650 - port managmentowy

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
golab
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 03 mar 2012, 10:46

Stack C3650 - port managmentowy

#1

#1 Post autor: golab »

Witam serdecznie.
Mam stack składający się z dwóch switchy 3650, chciałbym użyc portów MGMT do zarządzania. Komunikacja do port mgmt działa poprawnie, oczywiście łącząc się do stacka aktywne urządzenie przedstawia się swoim MAC adresesm portu managmentowego. Gdy aktywne urządzenie ulegnie awarii, żeby dostać się do działającego urządzenia trzeba odczekać czas potrzebny na wyczyszczenie ARP tablicy (urządzenia L3 do którego podpięte są porty MGMT), ponieważ ten działając switch przedstawia się innym MAC adresem.
I tu moje pytanie, czy jest możliwość wymuszenia szybszej "zmiany" MACa w takiej sytuacji?
Cisco??? Why not!!

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Stack C3650 - port managmentowy

#2

#2 Post autor: lbromirs »

golab pisze:Witam serdecznie.
Mam stack składający się z dwóch switchy 3650, chciałbym użyc portów MGMT do zarządzania. Komunikacja do port mgmt działa poprawnie, oczywiście łącząc się do stacka aktywne urządzenie przedstawia się swoim MAC adresesm portu managmentowego. Gdy aktywne urządzenie ulegnie awarii, żeby dostać się do działającego urządzenia trzeba odczekać czas potrzebny na wyczyszczenie ARP tablicy (urządzenia L3 do którego podpięte są porty MGMT), ponieważ ten działając switch przedstawia się innym MAC adresem.
I tu moje pytanie, czy jest możliwość wymuszenia szybszej "zmiany" MACa w takiej sytuacji?
Albo idziesz w niewygasanie via 'stack-mac persistent timer 0', albo kombinujesz z szybkim wygasaniem po stronie stacji. Z natury rzeczy, rozwiązanie nr. 1 jest lepsze i troszkę bardziej skalowalne :)

golab
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 03 mar 2012, 10:46

Re: Stack C3650 - port managmentowy

#3

#3 Post autor: golab »

stack-mac presistent timer nie dotyczy przypadkiem tylko portów data i SVI ?
Cisco??? Why not!!

ODPOWIEDZ