Brocade switch

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
usajn
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2017, 22:45

Brocade switch

#1

#1 Post autor: usajn »

Witam mam pewien problem, i na wstępie chce powiedźieć że dla osoby obytej pewnie wyda się śmieszny ale:

dostałem do konfiguracji swicha Brocada i no poprostu mi nie działa :P
o co chodzi, mam 1 raz w ręku sprzet tej firmy (ogólnie to pracuje 1,5tygodnia świerzo po obronie) jedyne co konfigórowałem w życiu to Cisco na akademi ale przecież montowanie swicha nie jest problemem... a jednak
powiem tak
podłączam router z DHCP adresy są przydzielane z puli na laptope działa jak się podepe i ok fajnie
podłączam do swicha i no nie działa komputer pokazuje ip 169.254.(jakieś tam) czyli nie ma odpowiedzi z serwera
jako że to swich warstwy 2 to powinno to besproblemu latać, a że nie działa to zaczynam kombinować, nie znam koment wiec wiadomo używam "?" oraz tab do pomocy, no i 3h i nic a jutro ide do pracy i niechce pokazać że z takim czymś mam problem

napisze teraz co robiłem:
wpisywałem na porty komende enable -która jest chyba odpowiednikeim cisco noshutdown?
wpisywałem dhcp-client, dhcp-gateway-list i definiowałem na porcie (ale nie wiem czy dobrze rozumiem działanie tego)
dhcp-serwer i kilka innych ogólnie tak jak mówię głównie używałem ? i TAB do poznania komend. wg mnie problem jest trywialny i ale prosił bym o pomoc bo tak jak pisałem niechce się pokazać od złej strony na początku

dodam jeszcze że po wpisaniu sh ip interface, port do którego jestem podpięty jest up więc działa,
teraz jak tu pisze zastanawaim się czy gatewaya konfigórowałem ale nie wiem
tak jak mówię proszę o jakąś odpowiedź bo aż mi głupio że mam za czymś takim problem przypuszczam że to kwestia nie znania systemu + stres związany z początkami, jakby ktoś napisał mi składnie komend to byłbym wdzięczny
aha swich był resetowan więc niema na nim vlanów które by blokowały coś

Dziękuje za jakomkolwiek pomoc

usajn
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2017, 22:45

Re: Brocade switch

#2

#2 Post autor: usajn »

nie powinien bo jest z czysta konf
zaraz zobacze
ale to jest głupie wręcz że nie działa 45minu przy tym siedzę znowu
powiem tak
gateway jest zrobiony
z konsoli się pinguje normalnie na router
router normalnie podaje dhcp
jest tu opcja dhcp-client to też odpaliłem (z opisu wynika że to odpowiada za pozwolenie hostop ubgrejd robić)

postawie dhcp-server na swichu i wyecze na routerze i zobaczymy

psles
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: Brocade switch

#3

#3 Post autor: psles »

A próbowałeś ustawić na końcówce stałe IP i zobaczyć czy komunikacja działa? Napisałeś, że nie ma VLANów - a może powinny być? jakieś upstream trunk-i? co masz powyżej? tylko router?
.ılı..ılı.

Awatar użytkownika
toczyskik
wannabe
wannabe
Posty: 312
Rejestracja: 09 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brocade switch

#4

#4 Post autor: toczyskik »

usajn pisze:nie powinien bo jest z czysta konf
zaraz zobacze
ale to jest głupie wręcz że nie działa 45minu przy tym siedzę znowu
powiem tak
gateway jest zrobiony
z konsoli się pinguje normalnie na router
router normalnie podaje dhcp
jest tu opcja dhcp-client to też odpaliłem (z opisu wynika że to odpowiada za pozwolenie hostop ubgrejd robić)

postawie dhcp-server na swichu i wyecze na routerze i zobaczymy

Nie tędy droga. Brocade ostatni raz konfigurowałem z 2 lata temu, ale chyba jeszcze coś pamiętam.

zrób tak:

Kod: Zaznacz cały

conf t
vlan 100
untage e PORT_POCZATKOWY to PORT_KONCOWY
weryfikacja

Kod: Zaznacz cały

sh int br
koluman PVID powinna Ci pokazać do jakiego VLANU port jest przypisany.
Pozdrawiam
Krzysiek Te.

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

Re: Brocade switch

#5

#5 Post autor: art »

OFF TOPIC: nie to że się czepiam, i żebym był polonistycznym ideałem ale bez przesady. Nie wytrzymałem: w dwóch postach zrobić tyle błędów ortograficznych !? Przecież to nie ważne czy skonfigurujesz ten przełącznik czy nie, sklecisz pierwszego maila do klienta albo do kogoś wewnętrznie i Cie wyrzucą z roboty za niechlujstwo... Tragedia...
Ups I switched again =)

ODPOWIEDZ