Cisco 6800 Instant Access

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Cisco 6800 Instant Access

#1

#1 Post autor: martino76 »

Witam,

Mam pytanie, czy ktoś używa? Jakieś problemy ze stabilnością lub inne nieoczekiwany kwiatki? Może koledzy z Cisco się wypowiedzą, czy robili jakiś deployment u klienta i jak to wygląda w praktyce.

Zastanawiam się nad kupnem 6800 oraz konfiguracja Instant Access i chciałbym wcześniej się dowiedzieć, czy nie ma z tym żadnych problemów.

Dodatkowo wygląda na to, ze 4500 będzie end of sale w 2018. Czy w związku z tym rekomendowane będzie 3850-xs lub 6840-x/6880-x jako replacement.


Pozdro,

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: Cisco 6800 Instant Access

#2

#2 Post autor: Seba »

A) skąd pomysł, że 4500 jest w jakiejkolwiek fazie EoS? Oczywiście starsze komponenty mogą być mając nowsze zamienniki (np. SUP)
Po dalszym komentarzu wnoszę, że prawdopodobnie chodzi o 4500X, a nie całą rodzinę 4500, ale to tylko przypuszczenie.

B) IA jest sprzedawany i używany z powodzeniem przez wielu klientów; BTW Cisco, poza AS, nie robi wdrożeń, ale mamy feedback od integratorów i samych klientów końcowych

C) Najlepiej porozmawiać z Autoryzowanym Partnerem/Integratorem lub Cisco, aby przedyskutować wymagania i rekomendowane opcje, na teraz lub patrząc przyszłościowo
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Cisco 6800 Instant Access

#3

#3 Post autor: martino76 »

Seba pisze:A) skąd pomysł, że 4500 jest w jakiejkolwiek fazie EoS? Oczywiście starsze komponenty mogą być mając nowsze zamienniki (np. SUP)
Po dalszym komentarzu wnoszę, że prawdopodobnie chodzi o 4500X, a nie całą rodzinę 4500, ale to tylko przypuszczenie.
Dokładnie chodzi o 4500-x będą end of sale w 2018, przynajmniej takie info widnieje na stronie Cisco
Seba pisze: B) IA jest sprzedawany i używany z powodzeniem przez wielu klientów; BTW Cisco, poza AS, nie robi wdrożeń, ale mamy feedback od integratorów i samych klientów końcowych.
Rozumiem, że feedback jest pozytywny i raczej nie ma z tym rozwiązaniem większych problemów. Wiem, że Cisco poza AS raczej nie robi wdrożeń, pytałem tutaj o doświadczenie pod kątem AS właśnie.
Seba pisze: C) Najlepiej porozmawiać z Autoryzowanym Partnerem/Integratorem lub Cisco, aby przedyskutować wymagania i rekomendowane opcje, na teraz lub patrząc przyszłościowo
Chcieliśmy dostać jakiś dostęp do demo, by protestować sobie to rozwiązanie, ale na razie nic z tego nie wynikło. Może uda się cos zorganizować w niedługim czasie.


Pozdro,

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: Cisco 6800 Instant Access

#4

#4 Post autor: Seba »

A możesz podać linka do tego ogłoszenia o 4500-X, bo ja takiego czegoś nie widzę i nic mi o takim ogłoszeniu nie wiadomo.

Reszta chyba jasna.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Cisco 6800 Instant Access

#5

#5 Post autor: martino76 »

Seba pisze:A możesz podać linka do tego ogłoszenia o 4500-X, bo ja takiego czegoś nie widzę i nic mi o takim ogłoszeniu nie wiadomo.

Reszta chyba jasna.

Sorry tutaj wprowadziłem Cię trochę w błąd, nie ma takiej informacji na stronie Cisco, ale dostaliśmy takie info od Cisco Account manager UK.

Pozdro,

borekbp
wannabe
wannabe
Posty: 234
Rejestracja: 29 sie 2005, 23:31

Re: Cisco 6800 Instant Access

#6

#6 Post autor: borekbp »

martino76 pisze:Witam,

Mam pytanie, czy ktoś używa? Jakieś problemy ze stabilnością lub inne nieoczekiwany kwiatki? Może koledzy z Cisco się wypowiedzą, czy robili jakiś deployment u klienta i jak to wygląda w praktyce.

Zastanawiam się nad kupnem 6800 oraz konfiguracja Instant Access i chciałbym wcześniej się dowiedzieć, czy nie ma z tym żadnych problemów.

Dodatkowo wygląda na to, ze 4500 będzie end of sale w 2018. Czy w związku z tym rekomendowane będzie 3850-xs lub 6840-x/6880-x jako replacement.


Pozdro,
ja używam dość spore wdrożenie, trochę z tym powalczyłem - problemów trochę jest (bug'i)
ma swoje wady ale też zalety.
jak ostatnio chodziłem po warsztatach cisco to odniosłem wrażenie że IA nie jest już ich promowanym pomysłem do campus'a, raczej nexus7700+cat3560...
cat6800 są atrakcyjne głównie ze względu na niską cenę światła..., chociaż nie znam aktualnych cen innych rozwiązań, może jakieś magiczne boundle...

ODPOWIEDZ