Zmiana mastera - Stack Wise

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
simi1991
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2017, 22:24

Zmiana mastera - Stack Wise

#1

#1 Post autor: simi1991 »

Witam,

Chciałbym zapytać się czy jest możliwość ręcznego przeładowania mastera w stacku dwóch przełączników 3750X??
Z Juniperem czuję się pewniej więc powiem, że chodzi mi o komendę:
request virtual-chassis routing-engine master

Chodzi o to, że mój master uruchomił się po elekcji master więc stał się memberem :D

Switch# Role Mac Address Priority Version State
----------------------------------------------------------
1 Member 4403.a72d.1980 15 3 Ready
*2 Master c471.fee9.6e80 1 3 Ready

Czy da się to rozwiązać bez restartu lub rozpinania stacka? Wiem, że jak rozepnę całość to stack wróci do prawidłowej postaci, ale nie chciałbym tego robić.

Dzięki

Szymon

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: Zmiana mastera - Stack Wise

#2

#2 Post autor: judge dredd »

Cześć,

Z tego co się orientuję, to bez restartu obecnego mastera nie da się zmienić. Możesz zrestartować tylko obecnego mastera komendą "reload slot 2" - wtedy masterem zostanie ten, kto ma najwyższy priorytet z pozostałych switchy. Pytanie tylko czy faktycznie musisz to zmieniać? Masterem może być którykolwiek ze switchy i to nie powinno wpływać na ogólną pracę stacka.

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Zmiana mastera - Stack Wise

#3

#3 Post autor: Kyniu »

judge dredd pisze: 29 lis 2017, 09:02 Masterem może być którykolwiek ze switchy i to nie powinno wpływać na ogólną pracę stacka.
Na szybko umiem wymyślić co najmniej jedną odpowiedź. Z portu konsoli możesz skorzystać tylko na masterze - załóżmy że w zdalnej lokalizacji masz KVM podpięty do portu szeregowego, czy terminal serwer czy jeszcze inne fizyczne ustrojstwo realizujące OOB Management - wtedy zależy Ci, żeby masterem było konkretne "pudełko" albo potrzebujesz remote smart hands, które przepną kabelek od konsoli.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

simi1991
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2017, 22:24

Re: Zmiana mastera - Stack Wise

#4

#4 Post autor: simi1991 »

Panowie chodzi mi o wzbudzenie re-elekcji (nie wiem czy jest takie słowo w języku polskim), bez robienia rzeźby. Restart slota na pewno pomoże, ale w środowisku produkcyjnym to czasem o to ciężko. Rozpinanie stacka to też nie przekonuje... Jasne zgadzam się, że masterem może być dowolny przełącznik, ale kiedy masz w szafie poprzyklejane etykiety do urządzeń wolałbyś trzymać się faktów.

Pozdrawiam,

Szymon

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Zmiana mastera - Stack Wise

#5

#5 Post autor: mhuba »

simi1991 pisze: 29 lis 2017, 10:32 .... ale kiedy masz w szafie poprzyklejane etykiety do urządzeń wolałbyś trzymać się faktów.
Zmień priorytety aby ten nowy master był tym masterem z konfiguracji i zmień nalepkę.
Te naklejki są dla Ciebie a nie Ty dla nich!

mHuba

ODPOWIEDZ