Cisco sg300 DHCP Snooping - nie czyta jednego vlanu

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
swirek21
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2016, 20:36

Cisco sg300 DHCP Snooping - nie czyta jednego vlanu

#1

#1 Post autor: swirek21 »

Cześć wam

Skończyły mi się jakiekolwiek pomysły więc postanowiłem poszukać rozwiązania u was.
Mam kilka 4 sztuki cosco sg300 wraz z uruchomionym dhcp snoopingiem. Dhcp snooping nasłuchuje/uczy się z 4 vlanów.
Z jednego vlanu nie zapisuje do bazy adresów - i source guard tnie je jako nie znane. Udało mi się wyłapać że stacja jak się włącza po komendie sh ip dhcp snooping binding widzę
maca stacji port ale adres ip 0.0.0.0 i lease time jest bardzo krótki 60 s - po tych 60 s śladu po tym macu nie ma. Z innymi vlanami nie ma problemu.
Moja konfiguracja dotycząca dhcp snooping :

ip dhcp snooping
ip dhcp snooping database
ip dhcp snooping vlan 10
ip dhcp snooping vlan 22
ip dhcp snooping vlan 221
ip dhcp snooping vlan 250


oczywiście na portach trunk mam trust. Wszystkie vlany poza 221 zapisują do bazy ipki.

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

Re: Cisco sg300 DHCP Snooping - nie czyta jednego vlanu

#2

#2 Post autor: drake »

Hej,
podlacz inny host/PC do tego vlanu i sprawdz czy problem nadal sie powtarza w takiej samej formie. Moze to wina po stronie hosta... ;)
Malo prawdopodobne, aby wszystko dzialalo w innych vlanach, a tylko tym jednym nie (zakladajac, ze konfiguracja vlanow jest identyczna/analogiczna).

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

swirek21
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2016, 20:36

Re: Cisco sg300 DHCP Snooping - nie czyta jednego vlanu

#3

#3 Post autor: swirek21 »

hej

Podłączałem inny host - nawet z laptopem się wpinałem - objaw ten sam. Co najlepsze że na 4 2960 działa wszystko bez problemu - tylko dziwne objawy mają te sg300.

ODPOWIEDZ