Hasło line vty

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
GieraryHirr
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2020, 15:40

Hasło line vty

#1

#1 Post autor: GieraryHirr »

Siemankoo, wybaczcie jeśli piszę w złym dziale. Mam problem z zaliczeniem zadania w cisco packet tracer na zajęcia z sieci. Muszę ustawić hasło dla lini vty w routerze oraz switchu. Robię wszystko zgodnie z różnymi poradnikami, hasła działają itd ale status ''zadania'' nie zmienia się na zielony więc coś muszę robić źle. Znajdzie się jakaś dobra duszyczka która napisze mi gdzie robię błąd? Załączam wszystkie screeny.

https://drive.google.com/open?id=1yDOVC ... m3t2c9mokB

Hasła ustawiałem komendami
ena
conf t
line vty 0 4
pass class
login
exit
exit
wr
copy run start

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: Hasło line vty

#2

#2 Post autor: judge dredd »

Jedynie osoba, która przygotowywała to ćwiczenie w PT będzie wiedziała jakie hasło tu powinno być. Generalnie wszystko robisz dobrze - jeśli kazali ustawić hasło 'class', to tak właśnie się je ustawia i inaczej być nie może. To, że PT określa to jako błąd wynika najprawdopodobniej z tego, że ktoś, kto tworzył to ćwiczenie pomylił się i ustawił coś innego w wymaganym haśle. Możesz spróbować zamiast 'class' ustawić 'cisco' i zobaczyć czy może wtedy nie zaliczy tego - czasem były takie pomyłki. Generalnie pamiętam, że te ćwiczenia pod Packet Tracera z materiałów Akademii Cisco co i raz miały jakieś pomyłki - były takie, których nie można było rozwiązać na 100%, bo po prostu parametry weryfikacji były zchrzanione.

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

ODPOWIEDZ