2960X - problem sfp

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
biebar
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2020, 11:17

2960X - problem sfp

#1

#1 Post autor: biebar »

Witajcie,
mam pewien problem z konfiguracją niebrandowych wkładek w modelu 2960X. Po włożeniu otrzymuje log: %phy-4-unsupported_transceiver unsupported transceiver found
Standardowo wykonałem polecenia:
(config)#service unsupported-transceiver
(config)#no errdisable detect cause gbic-invalid
#wr

Do tego reset modułu.

Do tego próbowałem również:
(config)#service internal

#show idprom int nr_port nic nie pokazuje

W programatorze wkładek nie mogę zmienić pamięci a2h - wydaje mi się, że coś tutaj mnie blokuje, bo przy zmianie pamięci a0 switch widzi wkładkę, ale brak już później jakiegokolwiek połączenia. Programator Revelectronics.

Awatar użytkownika
toczyskik
wannabe
wannabe
Posty: 312
Rejestracja: 09 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2960X - problem sfp

#2

#2 Post autor: toczyskik »

biebar pisze: 07 sie 2020, 11:27 Witajcie,
mam pewien problem z konfiguracją niebrandowych wkładek w modelu 2960X. Po włożeniu otrzymuje log: %phy-4-unsupported_transceiver unsupported transceiver found
Standardowo wykonałem polecenia:
(config)#service unsupported-transceiver
(config)#no errdisable detect cause gbic-invalid
#wr

Do tego reset modułu.

Do tego próbowałem również:
(config)#service internal

#show idprom int nr_port nic nie pokazuje

W programatorze wkładek nie mogę zmienić pamięci a2h - wydaje mi się, że coś tutaj mnie blokuje, bo przy zmianie pamięci a0 switch widzi wkładkę, ale brak już później jakiegokolwiek połączenia. Programator Revelectronics.
Hej,

Też się z tym spotkałem na 2960 mimo wydania tych komend switch nie chciał przyjąć wkładki od HP. Pewnie Cisco pewnie w tym przypadku bardziej podeszło do tematu nieabradowanych wkładek albo to bug :P Odnośnie wkładki jej zakodowania, nie masz przypadkiem zabezpieczonej hasłem tej części pamięci? Jak tak maiłem z tą od HP jak próbowałem ją przekodować na Cisco.
Pozdrawiam
Krzysiek Te.

ODPOWIEDZ