MPLS - kilka pytan do profesionalistow

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#16

#16 Post autor: gangrena »

eptesicus pisze:Witam ponownie

Mam takie pytanie

Jak nakładam na interface
!
interface FastEthernet0/0.2
service-policy in MPLS2MPLS_IN
service-policy out MPLS2MPLS_OUT
!
Czy do
policy map - MPLS2MPLS_IN/OUT musze dodawac klase w ktorej zamieszcze zapytania RSVP, LDP update ospf itp
a moze te pakiety są wysyłane niezależnie od polityki QoS
akutalnie robilem bez tego, ale wydaje mi sie ze powinienem to zrobic,

Ciekaw jestem opinni expertów :roll:
Nie jestem ekspertem, wiec nie wiem, czy bedziesz ciekaw mojej opinii, :roll: ale pierwsza sprawa to ta, ze np. w rdzeniu sieci lub w domenie MPLS nie stosuje sie znakowania pakietow pochodzacych od klientow. Robi sie to na routerach brzegowych. Protokol routingu uruchomiony na CE nie wspolpracuje z innymi routerami providera, jak tylko PE. Nie ma wiec potrzeby, aby go klasyfikowac.

W rdzeniu znakowania rowniez nie ma potrzeby wykonywac,
gdyz IOS robi to za nas automatycznie przydzielajac IP Precedence = 6:
1. http://www.cisco.com/warp/public/105/rt ... l#external:
Cisco IOS assigns an IP precedence of 6 to routing protocol packets on the control plane. As noted by RFC 791,"The Internetwork Control designation is intended for use by gateway control originators only." Specifically, Cisco IOS marks the following IP-based control packets: Open Shortest Path First (OSPF), Routing Information Protocol (RIP), Enhanced Interior Gateway Routing Protocol (EIGRP) hellos, and keepalives. Telnet packets to and from the router also receive an IP precedence value of 6. The assigned value remains with the packets when the output interface transmits them into the network.
2. http://www.cisco.com/en/US/products/ps5 ... #wp1613040:
Defaults
LDP control packets are sent with precdence 6 (dscp: 48)
Nie tylko pakiety IP sa znakowane. Rowniez te nalezace do ISIS, PPP, ARP. Wiecej znajdziesz pod pierwszym linkiem.

Moim zdaniem, wystarczy jak na routerach przydzielisz do IPP 6 odpowiednie pasmo.

Awatar użytkownika
tc
wannabe
wannabe
Posty: 114
Rejestracja: 26 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Poland Warsaw

#17

#17 Post autor: tc »

gangrena --- Nie jestem ekspertem
- miałęm na myśli osoby obeznane w temacie - nie tylko tych z CCIE/CCIP

Po twoim opisie juz widze ze nie musze tego robic wiec problem sam się rozwiązał
thx :D
Telecom in Airport

Awatar użytkownika
tc
wannabe
wannabe
Posty: 114
Rejestracja: 26 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Poland Warsaw

route-map'a

#18

#18 Post autor: tc »

Witam

Interesuje mnie taki problem chce wrzucać ruch wzależności do jakiej ACLki pasuje do tunnelu

i tak jak ustawie route-map'e do interfacu to mogę tylko jedną taką mapę przypisać

ale dla:::::;

route-map tuu
match ip address 150 151
set interface tunnel0 tunnel1
!

ale to bedzie dzialalo nie wiem w jaki sposób

jeszcze jest coś takiego jak

(route-map)#countinue 1 - i pozniej się wiecej wpisuje - i wydaje mi sie ze o to bedzie dobre dla mnie

Prosę o potwiedzenie moich wątpliwości

z gory dziekuje
Telecom in Airport

ODPOWIEDZ