CSM na 6500

Problemy związane ze switchingiem
Wiadomość
Autor
ss7pro
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2007, 23:34

CSM na 6500

#1

#1 Post autor: ss7pro »

Zastanawiam się na Content Switching Module do 6500. Z tego co udało mi się dowiedzieć, podobnież jest to strasznia kicha i każdy kto to kupił raczej się z tego wycofał okrakiem. Ma ktoś może jakieś swoje doświadczenia związane z tym modułem ?

Jako alternatywe mam F5, ale wolałbym zabawke zintergrowną z budą.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2007, 02:43 przez ss7pro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
posiu
wannabe
wannabe
Posty: 234
Rejestracja: 08 kwie 2006, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

#2 Post autor: posiu »

Ewentualnie pomyśl nad ACE ...
link
"...co pan myśli, że jeśli nie podbijam karty w fabryce azbestu, o siódmej, albo drutu, albo nie napierdalam z datownikiem, listy na poczcie do szesnastej to nie jestem w pracy?! Kumasz pan to, czy masz pan za daleko do łba?! Ja tutaj właśnie pracuję!..."

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: CSM na 6500

#3

#3 Post autor: Seba »

ss7pro pisze:Zastanawiam się na Content Switching Module do 6500. Z tego co udało mi się dowiedzieć, podobnież jest to strasznia kicha i każdy kto to kupił raczej się z tego wycofał okrakiem. Ma ktoś może jakieś swoje doświadczenia związane z tym modułem ?
A co chcesz na tym robic, bo ja mam doswiadczenie z klientem, a nawet kilkoma, ktorzy mieli CSM i wszystko chodzilo dobrze.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ss7pro
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2007, 23:34

Re: CSM na 6500

#4

#4 Post autor: ss7pro »

Seba pisze:
ss7pro pisze:Zastanawiam się na Content Switching Module do 6500. Z tego co udało mi się dowiedzieć, podobnież jest to strasznia kicha i każdy kto to kupił raczej się z tego wycofał okrakiem. Ma ktoś może jakieś swoje doświadczenia związane z tym modułem ?
A co chcesz na tym robic, bo ja mam doswiadczenie z klientem, a nawet kilkoma, ktorzy mieli CSM i wszystko chodzilo dobrze.
Mi chodzi o loadbalancing HTTP + SMTP. Z tego co słyszałem CSM ma spory problem z wykrywaniem przeciążonych serwerów ?

przemek
wannabe
wannabe
Posty: 119
Rejestracja: 20 mar 2005, 15:42
Lokalizacja: Gliwice

#5

#5 Post autor: przemek »

Z moich doświadczeń to straszna kicha ;), ale mówie o CSM-S.

Począwszy od softu, w którym każdy release usuwał zgłaszane błędy i wprowadzał nowe, z reguły bardziej krytyczne, koszmarnie niestabilne pod obciążeniem (choć ostatnie wydanie z września diametralnie poprawiło sytuacje) i śmieszne tłumaczenia, że health probe 2s/6s jest zbyt wyśrubowene i polecają 5s/15s, bo było sporo strat i fałszywego skakania serwisów.
Wydajność SSL daughtercard poniżej krytyki (za tę cene).

Jeśli nie planujesz przepychać przez to dużego ruchu i używać SSL to może się nadać. Konfiguracja bez żadnych magii, ft działa zgrabnie. Inaczej odradzam, ACE pod tym względem (podobno, nie widziałem) jest lepsze, choćnp tutaj znaleźli mu pare bugów:
http://www.f5.com/pdf/reports/f5-performance-report.pdf

Awatar użytkownika
simer
wannabe
wannabe
Posty: 337
Rejestracja: 12 kwie 2005, 00:40

#6

#6 Post autor: simer »

przemek pisze:Z moich doświadczeń to straszna kicha ;), ale mówie o CSM-S.

Począwszy od softu, w którym każdy release usuwał zgłaszane błędy i wprowadzał nowe, z reguły bardziej krytyczne, koszmarnie niestabilne pod obciążeniem (choć ostatnie wydanie z września diametralnie poprawiło sytuacje) i śmieszne tłumaczenia, że health probe 2s/6s jest zbyt wyśrubowene i polecają 5s/15s, bo było sporo strat i fałszywego skakania serwisów.
Wydajność SSL daughtercard poniżej krytyki (za tę cene).
Hej. Mamy to u siebie i jakos nie jest najgorsze ale ostatnio jakies kwiatki sie zaczely pojawiac. Masz moze jakies linki do konkretnych dyskusji jesli chodzi o skarg na ten modul ?
pozdrawiam
Szymon

"It's always a long day, 86,400 won't fit into a short."

ss7pro
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2007, 23:34

#7

#7 Post autor: ss7pro »

przemek pisze:Z moich doświadczeń to straszna kicha ;), ale mówie o CSM-S.

Począwszy od softu, w którym każdy release usuwał zgłaszane błędy i wprowadzał nowe, z reguły bardziej krytyczne, koszmarnie niestabilne pod obciążeniem (choć ostatnie wydanie z września diametralnie poprawiło sytuacje) i śmieszne tłumaczenia, że health probe 2s/6s jest zbyt wyśrubowene i polecają 5s/15s, bo było sporo strat i fałszywego skakania serwisów.
Wydajność SSL daughtercard poniżej krytyki (za tę cene).

Jeśli nie planujesz przepychać przez to dużego ruchu i używać SSL to może się nadać. Konfiguracja bez żadnych magii, ft działa zgrabnie. Inaczej odradzam, ACE pod tym względem (podobno, nie widziałem) jest lepsze, choćnp tutaj znaleźli mu pare bugów:
http://www.f5.com/pdf/reports/f5-performance-report.pdf
No właśnie mam dostarcyć rozwiązanie, które będzie przerzucać od 2Gb/s do 6Gb/s ruchu :-) Narazie nie mam SSL-a, ale w przyszłości kto wie.

Chyba faktycznie pozostaje tylko F5 w takim przypadku a szkoda.

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#8

#8 Post autor: marcins »

pytasz o doswiadczenia itp, ze macie przerzucac x ruchu..
napisz dokladniej wtedy mozna bedziemyslec czy CSM, ACE czy zwykly cef load balancing...

ODPOWIEDZ