NAT HTTP Redirect --- pytanie dla Ciscowco - Linuxowców

Problemy z zakresu security (VPN, firewall, IDS/IPS itp.)
Wiadomość
Autor
marekpn
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2014, 16:57

NAT HTTP Redirect --- pytanie dla Ciscowco - Linuxowców

#1

#1 Post autor: marekpn »

Cześć, mam prośbę o pomoc, wystarczy mi choćby wskazanie źródeł w poniższym temacie.

Krótko pisząc, chciałbym na ruterze Cisco 7600 uzyskać analogiczne działanie do poniższego, wyrażonego w iptables:

iptables -t nat -A PREROUTING -s IP_dluznika1 -j DNAT --to-destination REDIR_IP:REDIR_PORT
iptables -t nat -A PREROUTING -s IP_dluznika2 -j DNAT --to-destination REDIR_IP:REDIR_PORT
iptables -t nat -A PREROUTING -s IP_dluznika3 -j DNAT --to-destination REDIR_IP:REDIR_PORT

Wyjaśnię, czego potrzebuję: Zdarzają się klienci zalegający z opłatami, i cały ruch takich klientów pod port 80 protokołu TCP chciałbym przekierować pod konkretny inny adres IP - serwer, na którym będzie stronka "Dawaj kasę, dłużniku" :)
Nie ma tutaj znaczenia adres IP i port odbiorcy w nagłówku IP. Gdziekolwiek taki klient chciałby coś wysłać pod TCP:80, trafi do serwera.

Chciałbym to robić oczywiście tylko dla wybranych adresów IP, tzn. adresów ludzi, którzy zalegają. W dodatku, chciałbym to robić z różnych powodów, nie tylko za zaległości, ale np. również gdy zmienia się Regulamin, gdy chcę o czymś poinformować etc.

Adresy IP klientów dostaję z bazy danych.
Pomyślałem, że użyję kilku ACL-ek dla różnych rodzajów przekierowania: ACL_REDIR_PAYMENTS, ACL_REDIR_CONTRACT, ACL_REDIR_MARKETING itd...

I w zależności od tego, na jakiej ACL-ce znalazł się klient, następuje przekierowanie pod konkretny adres IP lub parę IP:port.

Czyli w skrócie: potrzebuję sprawdzać adres IP SRC w nagłówku IP, ale zmianę adresu robić w polu IP DST (i ewentualnie zmianę numeru portu).

Czy to jest wykonalne przez mechazmy NAT w Cisco IOS ? Dotychczas nie znalazłem takiej możliwości.

Wiem, że mogę użyć Policy Based Routing, ale PBR jest trochę mało elastyczny - ustawię ewentualnie nową bramę i to wszystko. Czyli będę musiał adresy z różnych tych ACL-ek przekierowywać pod różne adresy IP. Wolałbym zmieniać tylko numer portu.

Dzięki za pomoc,
Marek.

MarcelLee
wannabe
wannabe
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2005, 21:44
Lokalizacja: Sopot

#2

#2 Post autor: MarcelLee »

może WCCP dla dłużników do proxy co przywita informacją o zaległości ale pozwoli zrobić przelew :)
Pozdrawiam...
Marceli

ODPOWIEDZ