Cisco VPN Client - błąd 1720 przy instalacji

Problemy z zakresu security (VPN, firewall, IDS/IPS itp.)
Wiadomość
Autor
pkurzak
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2007, 17:30

Cisco VPN Client - błąd 1720 przy instalacji

#1

#1 Post autor: pkurzak »

Witam wszystkich,

Wczoraj i dzisiaj instalowałem klienta Cisco VPN na kilkunastu komputerach. Różne systemy operacyjne - XP Prof, XP Home, Vista, Win 7. Wszystko byłoby OK, gdyby nie jeden XP Prof SP3. Za każdym razem przy instalacji dostaję błąd 1720 z Windows Installera. Dokładny komunikat brzmi:
Error 1720. There is a problem with this Window Installer package. A script required for this install to cmplete could not be run. Contact your support personel or package vendor.
To bardzo ogólny błąd i rozwiązań do niego jest całe stado w sieci. Niestety, u mnie żadne nie zadziałało. Jedyna nadzieja to to, że ktoś z Was zetknął się już z czymś takim i zdołał to zwalczyć. Poniżej podaję dokładny opis z logu:

Kod: Zaznacz cały

MSI (s) (38:2C) [13:18:40:328]: Executing op: ActionStart(Name=CsCaVBS_CopyINIFiles,Description=Moving INI Files....,)
Action 13:18:40: CsCaVBS_CopyINIFiles. Moving INI Files....
MSI (s) (38:2C) [13:18:40:343]: Executing op: CustomActionSchedule(Action=CsCaVBS_CopyINIFiles,ActionType=3078,Source=InstallDir=Session.Property("CustomActionData")
' Msgbox "the install dir is = " & InstallDir

dim FileSystemObj

' Grab File System Object
Set FileSystemObj=CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

' we have to move the files to retain the file permissions
' coping them doesn't work

' move vpnclient.ini
If Not FileSystemObj.FileExists(InstallDir & "vpnclient.ini") Then
	If FileSystemObj.FileExists(InstallDir & "TempInstall\vpnclient.ini") Then
   		FileSystemObj.MoveFile InstallDir & "TempInstall\vpnclient.ini", InstallDir  & "vpnclient.ini"
   		' msgbox "moved " & InstallDir & "vpnclient.ini"
	End If
End If

' move internal.ini
If Not FileSystemObj.FileExists(InstallDir & "internal.ini") Then
	If FileSystemObj.FileExists(InstallDir & "TempInstall\internal.ini") Then
   		FileSystemObj.MoveFile InstallDir & "TempInstall\internal.ini", InstallDir  & "internal.ini"
   		' msgbox "moved " & InstallDir & "internal.ini"
	End If
End If

' s
MSI (s) (38:2C) [13:18:40:343]: Creating MSIHANDLE (303) of type 790536 for thread 812
MSI (s) (38:34) [13:18:40:343]: Creating MSIHANDLE (304) of type 0 for thread 1076
DEBUG: Error 2835:  The control ErrorIcon was not found on dialog ErrorDialog
Internal Error 2835. ErrorIcon, ErrorDialog
Error 1720. There is a problem with this Windows Installer package. A script required for this install to complete could not be run. Contact your support personnel or package vendor. Custom action CsCaVBS_CopyINIFiles script error -2147024770, :  Line 7, Column 1,  
MSI (s) (38:34) [13:18:55:890]: Product: Cisco Systems VPN Client 5.0.07.0290 -- Error 1720. There is a problem with this Windows Installer package. A script required for this install to complete could not be run. Contact your support personnel or package vendor.  Custom action CsCaVBS_CopyINIFiles script error -2147024770, :  Line 7, Column 1,  

MSI (s) (38:34) [13:18:55:906]: Closing MSIHANDLE (304) of type 0 for thread 1076
Dalej jest już tylko rollback. Jeżeli ktoś miał już ten błąd ze wskazaniem na skrypt CsCaVBS_CopyINIFiles to proszę o jakąś podpowiedź. Średnio mi się uśmiecha reinstalacja tego systemu. Aha, instalacja wykonywana oczywiście z konta Administratora, więc problemy z uprawnieniami raczej odpadają. Wersja klienta to 5.0.07.0290

Edit: A może ktoś zna sposób na "ręczną" instalację klienta VPN? Samo przeniesienie katalogu i wpisów w rejestrze to za mało. Pozostaje jeszcze kwestia połączenia sieciowego z Control Panel-u.

Awatar użytkownika
gryglas
wannabe
wannabe
Posty: 1790
Rejestracja: 09 maja 2006, 07:56
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: Cisco VPN Client - błąd 1720 przy instalacji

#2

#2 Post autor: gryglas »

Spróbuj z wersją 5.0.05.0290

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Cisco VPN Client - błąd 1720 przy instalacji

#3

#3 Post autor: lbromirs »

pkurzak pisze:Witam wszystkich,

Wczoraj i dzisiaj instalowałem klienta Cisco VPN na kilkunastu komputerach. Różne systemy operacyjne - XP Prof, XP Home, Vista, Win 7. Wszystko byłoby OK, gdyby nie jeden XP Prof SP3. Za każdym razem przy instalacji dostaję błąd 1720 z Windows Installera. Dokładny komunikat brzmi:
A weryfikowałeś sumę kontrolną z tą na CCO?

Awatar użytkownika
saturnv
wannabe
wannabe
Posty: 190
Rejestracja: 23 kwie 2009, 14:05
Lokalizacja: Warszawa, Koło
Kontakt:

#4

#4 Post autor: saturnv »

Google podpowiada mi:

http://blog.edwards-research.com/2009/0 ... rror-1720/

Moje rady:
-instaluj "dziada" z dysku twardego nie z pena czy innego dysku przenosnego
-dla pewnosci prawy klawisz i "Run as Admin..."
-sprobuj skopiowac plik instalatora jeszcze raz, byc moze jest uszkodzony

pkurzak
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2007, 17:30

#5

#5 Post autor: pkurzak »

Instalka jest prawidłowa - używałem jej na pozostałych komputerach i było OK. Instaluję z dysku z konta wbudowanego Administratora. Zaraz spróbuję jeszcze dla pewności z "Run as Admin". Sumę kontrolną też weryfikowałem.

Opis z http://blog.edwards-resea...sta-error-1720/ już znam, ale niestety dotyczy on błędu w innym skrypcie. To draństwo (1720) jest bardzo ogólne i tu jest pies pogrzebany. Natomiast o błędach związanych z "CsCaVBS_CopyINIFiles" wujek google milczy jak zaklęty.... Spróbuję jeszcze usunąć ten skrypt z instalki i skopiować potem te kilka plików ręcznie. Jeżeli to są tylko te dwa (vpnclient.ini i internal.ini) to powinno się udać.

Awatar użytkownika
saturnv
wannabe
wannabe
Posty: 190
Rejestracja: 23 kwie 2009, 14:05
Lokalizacja: Warszawa, Koło
Kontakt:

#6

#6 Post autor: saturnv »

Sprobuj zaktualizowac Winde (windows update do pelna)

Tak na szybko to sprobuj zainstalowac:
Windows Installer 4.5 Redistributable
link: http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en

Odinstaluj VPN Clienta i uzyj jakiegos programu, ktory posprzatal by po nim i sprobuj jeszcze raz z instalacja.

pkurzak
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2007, 17:30

#7

#7 Post autor: pkurzak »

Update zrobiony do pełna. Wgrany najnowszy Windows Installer w wersji 4.5

pkurzak
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2007, 17:30

#8

#8 Post autor: pkurzak »

No i działa. Udało się to, co podejrzewałem, czyli usunięcie wywołania skryptu CsCaVBS_CopyINIFiles z instalki. Oczywiście, nie jest to uniwersalne rozwiązanie dla błędu 1720, ale w tym przypadku pomogło. Nie będę się rozpisywał jak to zrobić - dokładny opis metody w linku wysłanym wyżej:

http://blog.edwards-resea...sta-error-1720/

Tam jest usuwany inny skrypt i dodawane inne wpisy ale metoda działania jest ta sama. Może się to komuś przyda.

ODPOWIEDZ