quickVPN - problem z mapowaniem dysków

Problemy z zakresu security (VPN, firewall, IDS/IPS itp.)
Wiadomość
Autor
jacodmin
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2011, 16:08

quickVPN - problem z mapowaniem dysków

#1

#1 Post autor: jacodmin »

Witam,
zakupiłem sobie router cisco wrvs4400n i zestawiam vpn przez klienta quickVPN. Wszystko fajnie, łączy się, ale niestety nie mogę zmapować żadnego zasobu. Pinguję wszystkie urządzenia w sieci lokalnej, ale już po nazwach NIE. Dodam, że sieć, do której się dostaję nie posiada oddzielnego serwera DNS - tylko ten router.
ok, przyjąłem, że nie mam serwera DNS, to nie będzie mapowania po nazwach, tylko po adresie - ale niestety tak też nie działa..

Proszę o pomoc, co mogę zrobić? Czy ten quickVPN jest jakiś ułomny, czy może coś dodatkowo muszę skonfigurować?

jfabian
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: quickVPN - problem z mapowaniem dysków

#2

#2 Post autor: jfabian »

jacodmin pisze:... Czy ten quickVPN jest jakiś ułomny, czy może coś dodatkowo muszę skonfigurować?
Trochę ułomny jest :-)...

... ale rozwiązanie także jest. Nie wiem jakiej wielkości jest sieć bądź też ilość kompów klienckich QVPN, ale można to obejść edytując pliczek LMHOSTS na kompach klienckich VPNa, na których chcesz zapiąć udziały, jako dyski (mapowanie)

Link: http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr ... n-us).aspx
(pamiętaj o przeładowaniu cache'a nazw po edycji pliku "You can refresh the name cache by running nbtstat -R")

Działa, kliknij HELPED ;-)
JF

ODPOWIEDZ