ASA-X wsparcie dla antispam

Problemy z zakresu security (VPN, firewall, IDS/IPS itp.)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

ASA-X wsparcie dla antispam

#1

#1 Post autor: Slomek. »

Witam
Nie mogę jednoznacznie znaleźć czy firewalle ASA-55XX-X rzeczywiście nie wspierają funkcjonalności antispam. Na starych ASA z modułem SSM-10, SSM-20 z licencją PLUS była. Ktoś może się wypowiedzieć na ten temat ?
Trecom.pl

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#2

#2 Post autor: Kyniu »

AFAIR to nie. Z tym, że na SSM to był soft bodajże Trend Micro jeśli mnie pamięć nie myli. Teraz od antyspamu jest IronPort w ofercie Cisco. Chyba że uznać "Cisco ASA Firewall with CWS Connector" za zintegrowane rozwiązanie. Nie pamiętam tylko czy Cisco ironPort Cloud wchodzi w CWS. Za dużo tego ;)

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#3

#3 Post autor: mihu »

Kyniu pisze:AFAIR to nie. Z tym, że na SSM to był soft bodajże Trend Micro jeśli mnie pamięć nie myli. Teraz od antyspamu jest IronPort w ofercie Cisco. Chyba że uznać "Cisco ASA Firewall with CWS Connector" za zintegrowane rozwiązanie. Nie pamiętam tylko czy Cisco ironPort Cloud wchodzi w CWS. Za dużo tego ;)
tak, da sie podpiąć ASę (od 9.0.1) do CWS vel ScanSafe
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

ASA-X, ASA-CX, czy jak to się teraz prawidłowo nazywa ASA Next-Generation Firewall nie jest rozwiązaniem do ochrony poczty elektronicznej, stad też nie wspiera mechanizmów ochrony typu anti-SPAM.
Było kiedyś coś takiego jak funkcja CSC uruchamiana właśnie na wspomnianym module SSM.
Dla ochrony poczty elektroniczne jest dedykowane rozwiązanie ESA (Email Security Appliance) (TUTAJ)
Ewentualnie Cloud Email Security (TUTAJ)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#5

#5 Post autor: Slomek. »

Dziękuję za potwierdzenie i pozdrawiam sedecznie
Trecom.pl

ODPOWIEDZ