Cisco ASA + FirePOWER a dodatkowy SSD dysk

Problemy z zakresu security (VPN, firewall, IDS/IPS itp.)
Wiadomość
Autor
piter1789
wannabe
wannabe
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:46

Re: Cisco ASA + FirePOWER a dodatkowy SSD dysk

#16

#16 Post autor: piter1789 »

TAC to ja co chwilę piszę;)

A co do interfejsu to tak, brakuje takiej płynności;)
Zobaczę na to jeszcze- jak coś się ruszy to dam znać;) może przerzucę to na inne dyski np. ssd albo inny serwer całkiem;)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Cisco ASA + FirePOWER a dodatkowy SSD dysk

#17

#17 Post autor: Kyniu »

art pisze:Właśnie doczytałem, że już wyżej o tym pisałeś. Masz supporta ? skorzystaj z TAC :) Co do mulenia, ja mam wrażenie że cały ten interfejs działa bardzo ociężale, pomimo tego że stoi to u mnie na dedykowanej maszynie.
Bo interfejs WWW to się nadaje do serwisów społecznościowych a nie narzędzi pracy. Interfejs PaloAlto też czasem działa jakby chciał a nie mógł. A ile się ostatnio nakląłem na Forti po zmianie softu na 5.4. No ale tak to jest, jak decyzje techniczne podejmują marketoidzi a nie inżynierowie. Skutki projektowania sprzętów Apple przez marketing i dział designu, z kompletnym olaniem inżynierów, też ma skutki jakie ma, w postaci nowych MacBook'ów Pro, z którymi są same kłopoty.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Cisco ASA + FirePOWER a dodatkowy SSD dysk

#18

#18 Post autor: mihu »

Kyniu pisze:
Bo interfejs WWW to się nadaje do serwisów społecznościowych a nie narzędzi pracy. Interfejs PaloAlto też czasem działa jakby chciał a nie mógł. A ile się ostatnio nakląłem na Forti po zmianie softu na 5.4. No ale tak to jest, jak decyzje techniczne podejmują marketoidzi a nie inżynierowie. Skutki projektowania sprzętów Apple przez marketing i dział designu, z kompletnym olaniem inżynierów, też ma skutki jakie ma, w postaci nowych MacBook'ów Pro, z którymi są same kłopoty.
może off-top, ale poczekaj na FTD, jedyny GUI jaki mi osobiście pasuje to Meraki, pomijam to że wszystko idzie przez cloud i CheckPoint R80 wygląda przyzwoicie. Jeden z najgorszych to chyba GUI do Juniper SRX, to była tragedia.

co do FPMC rezerwowałeś CPU i pamięć czy dzielisz z innymi maszynami? dużo może zależeć od wersji i patchy.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

piter1789
wannabe
wannabe
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:46

Re: Cisco ASA + FirePOWER a dodatkowy SSD dysk

#19

#19 Post autor: piter1789 »

hehe całą asa w GUI:D;)

nie, to są tylko dla SFR zasoby.

co do wersj i patchy to 6.0.1.2 najnowszej wersji.
do 6.1 mam jeszcze obawy:D

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Cisco ASA + FirePOWER a dodatkowy SSD dysk

#20

#20 Post autor: mihu »

piter1789 pisze:
co do wersj i patchy to 6.0.1.2 najnowszej wersji.
do 6.1 mam jeszcze obawy:D
niestety ale musisz sprawdzić Release Notes i gadać z TAC. FP zachowuje się różnie w zależności od wersji i patcha. co mnie ostatnio (nie miło) zaskoczyło to raporty - template na który poświęciłeś sporo czau u jednego klienta nie możesz wyeksportować i importować do innej wersji FP, wszystko musi się zgadzać, a jak nie to robisz nowy raport template z ręki, nudne to i czas zajmuje.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

piter1789
wannabe
wannabe
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:46

Re: Cisco ASA + FirePOWER a dodatkowy SSD dysk

#21

#21 Post autor: piter1789 »

Jak pisałem czasem mam takie CPU ;)
Obrazek

i najlepsze jest to, że mam to na CPU3 czasem CPU2,, a reszta ok.

chyba że 2x Intel(R) Xenon(R) CPU E5-2609 2,4 GHz jest faktycznie za słaby :)

choć coś to bardziej bug jakiś chyba:

http://images.tinypic.pl/i/00855/8zhq0jabox2p.png

ODPOWIEDZ