Konfiguracja host file na ASA ??

Problemy z zakresu security (VPN, firewall, IDS/IPS itp.)
Wiadomość
Autor
badSector
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 23 kwie 2011, 05:08

Konfiguracja host file na ASA ??

#1

#1 Post autor: badSector »

Witam,

Takie pytanko bo google nie pomógł - czy mozna ustawic host file na ASA i wstrzyknac takie ustawienie dla wszystkich uzytkownikow AnyConnect?
Chodzi mi o to zeby nie trzeba bylo ustawiac host file na kazdej maszynie z osobna skoro i tak wszyscy musza uzywac AnyConnect zeby dostac sie do takiej maszyny.
Na chwile obecna mam ustawiony Tunnel All (ASA_1) a ASA_2 ma static-NAT z ACL source ASA_1.

Maciek_JG
member
member
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2011, 16:57
Lokalizacja: WRO

Re: Konfiguracja host file na ASA ??

#2

#2 Post autor: Maciek_JG »

Może warto pomyśleć o konfiguracji wewnętrznego serwera DNS dla klientów VPN skoro tunelujesz cały ruch :). Nie będziesz musiał się bawić w edycję plików hosts.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Konfiguracja host file na ASA ??

#3

#3 Post autor: mihu »

badSector pisze:Witam,

Takie pytanko bo google nie pomógł - czy mozna ustawic host file na ASA i wstrzyknac takie ustawienie dla wszystkich uzytkownikow AnyConnect?
Chodzi mi o to zeby nie trzeba bylo ustawiac host file na kazdej maszynie z osobna skoro i tak wszyscy musza uzywac AnyConnect zeby dostac sie do takiej maszyny.
Na chwile obecna mam ustawiony Tunnel All (ASA_1) a ASA_2 ma static-NAT z ACL source ASA_1.
jeśli nie chcesz DNSa jak pisze Maciek to możesz rzeźbić z plikiem hosts i próbować to uploadować via Active Directory Group Policy, ale to tylko byłaby sztuka dla sztuki bo sensu nie widzę.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

badSector
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 23 kwie 2011, 05:08

Re: Konfiguracja host file na ASA ??

#4

#4 Post autor: badSector »

Tez myslalem o serwerze DNS zeby ustawic na ASA jako ze DHCP skonfigurowane jest na ASA.
Dzieki chlopaki.

ODPOWIEDZ