Cisco anyconnect

Problemy z zakresu security (VPN, firewall, IDS/IPS itp.)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

Cisco anyconnect

#1

#1 Post autor: art »

Hej,

Muszę skorzystać z tego klienta i mam związku z tym pytania:
1. napisane mam w konfiguracji: "Current Scanning proxy: US West Coast" ale przy Web Security mam "No License File" - rozumiem, że przez żadne proxy nie wychodzę ?
2. Czy da się wyłączyć, żeby ten anyconnect nie zarządzał mi sieciami: nie informował mnie do czego jestem podpięty ?

Sorry za takie debilne pytania :)
Ups I switched again =)

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Cisco anyconnect

#2

#2 Post autor: mihu »

hejka art,

AnyConnect to pakiet (jak Office) i ma juz 9 aplikacji. Z tego co piszesz pewnie zainstalowałeś wszystko.

Jeśli sam instalowałeś a nie z head-end device (ASA) i profil kazal Ci wszystko zainstalować, to bym wszystko odinstalował i tylko zainstalował AnyConnect Core &VPN.

Do zarządzania sieciami jest NAM (Network Access Manager - lepszy niż windowsowy), co do proxy to pewnie zainstalowałeś Umbrella albo Cloud Web Security
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

Re: Cisco anyconnect

#3

#3 Post autor: art »

thx :) nareszcie wróciło do normalności ;-)
Co do NAM'a: zależy ;) osobiście nienawidzę tych wszystkich third party apps, a zwykły user w życiu by ich nie poogarniał.
Jak robię komuś VPN'a, to ma mu po prostu działać i być jak najmniej skomplikowane. Jak ktoś słyszy, że ma coś instalować itp to zazwyczaj mu się odechciewa już posiadania czegokolwiek :)
Ups I switched again =)

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Cisco anyconnect

#4

#4 Post autor: mihu »

fajnie ze zadzialalo :)

ja tam wole NAMa niz Windowsowego klienta, tym bardziej dla 802.1x (nie mowiac o EAP-FAST gdzie jest niezbedny). Dla userow przy wykorzystaniu AD Group Policy i stworzenia profilu VPNa tez moze byc transparentny, tym bardziej jak dodamy logowanie po certach lub kontach AD.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

ODPOWIEDZ