Dostęp do LANu przez router z LTE Temat rozwiązany

Problemy z zakresu security (VPN, firewall, IDS/IPS itp.)
Wiadomość
Autor
natomiast
wannabe
wannabe
Posty: 135
Rejestracja: 10 sty 2008, 16:44

Dostęp do LANu przez router z LTE

#1

#1 Post autor: natomiast »

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakiś sposób na realizację zdalnego dostępu do urządzeń w sieci LAN przez router, który WAN ma tylko przez LTE?

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: Dostęp do LANu przez router z LTE

#2

#2 Post autor: judge dredd »

Cześć,

Próbowałem się orientować ok. rok temu w tej kwestii. Wydawać by się mogło, że wystarczy możliwość otrzymania publicznego adresu IP przy połączeniu LTE. Tutaj np. "zwykłe" karty SIM w telefonach odpadają, bo np. w Orange po włączeniu LTE dostaję adres 10.151.x.x, w Plusie chyba też był podobny adres prywatny. Co ciekawe, czytałem też wtedy o kartach SIM chyba Play'a, które ponoć dają adres publiczny, ale ludzie pisali na forach, że ten adres i tak nie jest dostępny z zewnątrz. Legenda głosi, że podobno w Plusie da się (albo się dało kiedyś) kupić kartę SIM LTE z normalnym publicznym stałym adresem IP - jakaś oferta internetu domowego, czy coś takiego, ale mi już nie starczyło chęci do drążenia tego tematu, więc możesz podjąć trop.

Można też spróbować od pleców strony - jeśli chodzi tylko o dostęp do komputerów, to może najprostsza będzie instalacja na nich czegoś podobnego do TeamViewer'a, który jest w stanie łączyć się do komputerów za NAT'em, ale też nie wiadomo, czy operatorzy nie będą tego jakoś blokować.

Pozdro!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Dostęp do LANu przez router z LTE

#3

#3 Post autor: freel4ncer »

jesli chcesz jedno podelko (klasy domowej ) ktore ci to latwo zalatwi to prosze Asus 4G-AC68U
DDNS + VPN zalatwia sprawe .
A jak nie to postaw ddns czy z jakiegos softu czy ze skryptu na jakims hoscie w lanie + vpn i tyle

ODPOWIEDZ