ASA 5506 X - anyconnect - problem z pobraniem pakietu

Problemy z zakresu security (VPN, firewall, IDS/IPS itp.)
Wiadomość
Autor
mjoowkolew
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2019, 09:33

ASA 5506 X - anyconnect - problem z pobraniem pakietu

#1

#1 Post autor: mjoowkolew »

Cześć,

Startuję z konfiguracją VPN-a pod ASA5506 x i mam problem, licencja wskazuje że mam 4 "Anyconnect premium peers" jednak gdy loguję się na moim koncie powiązanym z ASą na cisco nie mogę pobrać pakietu anyconnect do wrzucenia na firewalla.
Dodatkowo mam pytanie czy jest możliwość konfiguracji tego firewalla z pominięciem anyconnecta ?

pozdrawiam

Jacek

double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

Re: ASA 5506 X - anyconnect - problem z pobraniem pakietu

#2

#2 Post autor: double.decode »

Startuję z konfiguracją VPN-a pod ASA5506 x i mam problem, licencja wskazuje że mam 4 "Anyconnect premium peers" jednak gdy loguję się na moim koncie powiązanym z ASą na cisco nie mogę pobrać pakietu anyconnect do wrzucenia na firewalla.
Bo 4 peerów oznacza możliwość nawiązania 4 sesji VPN do urządzenia, natomiast ściągnięcie z Cisco oprogramowania wymaga posiadania kontraktu na sprzęt podpiętego pod konto CCO. Pytanie, czy masz kontrakt i czy jest on podpięty pod Twoje konto. W skrócie - informacje z licencji nie mają związku z możliwością pobrania oprogramowania.
Dodatkowo mam pytanie czy jest możliwość konfiguracji tego firewalla z pominięciem anyconnecta ?
Jeśli nie potrzebujesz VPN, to obrazy AnyConnect nie są Ci do niczego potrzebne. Konfiguracja urządzenia nie ma związku.
Inna sprawa, że zazwyczaj obrazy AnyConnecta domyślnie na flashu są.

mjoowkolew
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2019, 09:33

Re: ASA 5506 X - anyconnect - problem z pobraniem pakietu

#3

#3 Post autor: mjoowkolew »

Dzięki za szybką odpowiedź.

Potrzebuję VPN-a, 4 sesje w zupełności wystarczą.
Jako że całość przejąłem po innej firmie mam problem ze skompletowaniem dokumentacji i licencji, dlatego pytałem o możliwość zestawienia tunelu za pomocą oprogramowania zewnętrznego typu openVPN

pozdrawiam

Jacek

Awatar użytkownika
Mike
wannabe
wannabe
Posty: 273
Rejestracja: 30 sie 2004, 18:31

Re: ASA 5506 X - anyconnect - problem z pobraniem pakietu

#4

#4 Post autor: Mike »

mjoowkolew pisze: 05 cze 2019, 08:29 Dzięki za szybką odpowiedź.

Potrzebuję VPN-a, 4 sesje w zupełności wystarczą.
Jako że całość przejąłem po innej firmie mam problem ze skompletowaniem dokumentacji i licencji, dlatego pytałem o możliwość zestawienia tunelu za pomocą oprogramowania zewnętrznego typu openVPN

pozdrawiam

Jacek
OpenVPN w sensie L2TP na przykład?

Michal

RiFF
member
member
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2015, 11:58

Re: ASA 5506 X - anyconnect - problem z pobraniem pakietu

#5

#5 Post autor: RiFF »

Jak masz problem z uzyskaniem AnyConnecta to ew możesz użyć OpenConnect-GUI (dla SSL) - https://openconnect.github.io/openconnect-gui/ albo Shrew Soft VPN Client - https://www.shrew.net/software (dla L2TP / IPsec) . Sam osobiście nie testowałem, ale zewnętrzni dostawcy u mnie czasem używają tego softu na MacOS / Linux

double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

Re: ASA 5506 X - anyconnect - problem z pobraniem pakietu

#6

#6 Post autor: double.decode »

To ja swoje 0,03PLN do tematu OpenConnect - dla Linuxów albo Makówek to się średnio sprawdza, u mnie używają tego doświadczeni ludzie z IT i jest OK, ale próba zaproponowania tego cywilom zakończyła się porażką (tj. pojawiały się problemy, które dawało się ostatecznie rozwiązać, ale wymagało to każdorazowej interwencji wewnętrznego helpdesku, połączonej z reguły z eskalacją do l2/l3).

RiFF
member
member
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2015, 11:58

Re: ASA 5506 X - anyconnect - problem z pobraniem pakietu

#7

#7 Post autor: RiFF »

To wyjaśnia dlaczego widziałem ten soft tylko u devów / wdrożeniowców ;)

ODPOWIEDZ