Jaki VPN na ASA-5506x FTD do zdalnego pulpitu

Problemy z zakresu security (VPN, firewall, IDS/IPS itp.)
Wiadomość
Autor
matrixgd
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 29 lip 2013, 19:50

Jaki VPN na ASA-5506x FTD do zdalnego pulpitu

#1

#1 Post autor: matrixgd »

Z góry przepraszam jak pytania wydadzą się lamerskie. Dopiero zaczynam przygodę z VPN.
Chcę łączyć klienta w delegacji ze zdalnym pulpitem (a ściślej z remoteApp) windows przez VPN.
Rozumiem, że to jest VPN client-to-site. I teraz podstawowe pytania. Czy powinienem używać Anyconnect? Czy można to zestawić bez dodatkowych licencji. W zasadzie z tego co widzę to pojedyncze licencje Anyconnect wiele nie kosztują więc cena to raczej nie przeszkoda. Bardziej interesuje mnie bezpieczeństwo / łatwość obsługi / konfiguracja / stabilność.
Pytanie dwa czy chcąc użyć Anyconnect muszę mieć jeszcze jakieś dodatkowe licencje do ASA czy wystarczy że kupię np. licencje: Cisco Anyconnect Plus License, 1 User for 1 Year i będzie działać?
Jak zawsze będę wdzięczny za wszelką pomoc i wyrozumiałość :)

tomii2
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2009, 07:35

Re: Jaki VPN na ASA-5506x FTD do zdalnego pulpitu

#2

#2 Post autor: tomii2 »

Do vpn-a musisz użyć anyconnect.

Co do licencji się nie wypowiem. Wydawało mi się musiusz mieć dodatkowe wykupione licencje (ale pojedynczych nie kupisz) ale nie wiem czy nie ma tam (zaszytych) kilku licencji dostepowych

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

Re: Jaki VPN na ASA-5506x FTD do zdalnego pulpitu

#3

#3 Post autor: art »

Nie wiem jak w ASA najmniejszej ale może masz już 2 licencje anyconnecta. Jeśli nie chcesz anyconnecta to możesz użyć zwykłego L2TP/IPsec i użyć klienta windowsowego. Wszystko zależy jakie masz wymagania.
Ups I switched again =)

ODPOWIEDZ