Jaki sprzęt do CCNA voice 640-461 (ICOMM v8.0)

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
Maciek_JG
member
member
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2011, 16:57
Lokalizacja: WRO

Jaki sprzęt do CCNA voice 640-461 (ICOMM v8.0)

#1

#1 Post autor: Maciek_JG »

Witam!
Ponieważ dopiero zaczynam swoją przygodę z Voice proszę o info jaki sprzęt potrzebny do nowej wersji ccna voice. Troche googlowałem, ale chciałem się upewnić czy rzeczywiście routery z serii 28xx (2801,2811) z CallManager Express 8.0 installed to konieczność. Jak dla mnie troche cena nie pasuje :) czy da się to zrobić jakoś taniej na rzeczywistym sprzęcie i czy można zostać jeszcze przy routerach 26xxXM?
Czy ktoś z szanownych Forumowiczów zamierza zdawać lub zdawał ten nowy egzamin?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

showrun
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:54

#2

#2 Post autor: showrun »


stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

#3

#3 Post autor: stypo »

Witam,
ja zdawalem CCNA Voice w nowej "szacie".
Pytasz sie czy da sie taniej - odpowiedz jest prosta za 0 PLN jesli chodzi o sprzet.

Ten egzamin to nic innego jak broszura reklamujaca produkty Cisco z rodziny Cisco Unified Comm - portfolia voice'a.

Nawet nie pamietam czy bylo tam cos o konfiguracji GW czy CUCM - szczerze mowiac moja sugestia to darowanie sobie sprzetu na CCNA V i CCNP V i dopiero uzycie go na CCIE V jezeli idziesz ta sciezka - na tym poziomie rzeczywiscie potrzebujesz cos zmienic/zepsuc/skonfigurowac/troubleshootowac.

Jak dla nie wystarczy tylko dobry self-study albo official guide

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

#4

#4 Post autor: balam »

stypo pisze: Nawet nie pamietam czy bylo tam cos o konfiguracji GW czy CUCM - szczerze mowiac moja sugestia to darowanie sobie sprzetu na CCNA V i CCNP V i dopiero uzycie go na CCIE V jezeli idziesz ta sciezka - na tym poziomie rzeczywiscie potrzebujesz cos zmienic/zepsuc/skonfigurowac/troubleshootowac.
Nie wiem jak wyglada CCNA-V ale bez sprzetu do CCNP-V to zycze powodzenia uczenia sie ksiazek na pamiec ;)
Somewhere back in time.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#5

#5 Post autor: garfield »

stypo pisze:Witam,
ja zdawalem CCNA Voice w nowej "szacie".
Pytasz sie czy da sie taniej - odpowiedz jest prosta za 0 PLN jesli chodzi o sprzet.

Ten egzamin to nic innego jak broszura reklamujaca produkty Cisco z rodziny Cisco Unified Comm - portfolia voice'a.

Nawet nie pamietam czy bylo tam cos o konfiguracji GW czy CUCM - szczerze mowiac moja sugestia to darowanie sobie sprzetu na CCNA V i CCNP V i dopiero uzycie go na CCIE V jezeli idziesz ta sciezka - na tym poziomie rzeczywiscie potrzebujesz cos zmienic/zepsuc/skonfigurowac/troubleshootowac.

Jak dla nie wystarczy tylko dobry self-study albo official guide
hmmm na ccna-v jest więcej konfiguracji CME niż na Cvoice ale pewnie wszystko byś skonfigurował i potrafił zdiagnozować ewentualne problemy
...i dziwić się że certy inne niż ccie nie maja już żadnego sensu


ja jestem po materiale do ccna-v i cvoice (z użyciem prawdziwego sprzętu) i minimum sprzętowe to:
2 lub 3 x router z pvdm i kartami E1
2 x tel fizyczny z dodatkowymi klawiszami np 7961
2 albo 3 x cisco ip communictator na virtualkach jako dopełnienie do tych fizycznych i do ćwiczenia hunt group, pickup grup i tym podobnych
reszta na vmware (unity, presence, cucm)
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

showrun
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:54

#6

#6 Post autor: showrun »

stypo pisze: ja zdawalem CCNA Voice w nowej "szacie" (...)
Ten egzamin to nic innego jak broszura reklamujaca produkty Cisco z rodziny Cisco Unified Comm - portfolia voice'a.
Nawet nie pamietam czy bylo tam cos o konfiguracji GW czy CUCM(...)
A nie lepiej bylo sie nauczyc materialu egzaminacyjnego zamiast tych kilkudziesieciu pytan?


Wracajac do sprzetu, to troche mozna polabowac na GNS3 tyle ze wersja CME 4 a nie 8.x, brak PRI/FXS/FXO itp. Tak jak pisal Garfield CUCM,CUC,CUPS na VMWare (moze byc Workstation), IP Communicator/IP blue. Spokojnie da sie zrobic bez drogich 2800 moim zdaniem (sam nie zdawalem, ale labuje od czasu do czasu dla sportu wg. materialow do nowego CCNA V i CCNP)

stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

#7

#7 Post autor: stypo »

showrun pisze: A nie lepiej bylo sie nauczyc materialu egzaminacyjnego zamiast tych kilkudziesieciu pytan?
Czemu inputujesz ze uczylem sie pytan a nie analizowalem materialow?
Nie czytam zadnych testkingow ani passguideow pod test bo i tak musze umiec te zagadnienia pod katem konfiguracji/tshoota itd. wiec miec papier sam dla siebie nic mi nie daje, chyba ze sobie wpisze w CV a wtedy i tak pracodawca jest w stanie sprawdzic czy moja wiedza rzeczywiscie odpowiada posiadanemu certyfikatowi.

Wg mnie CCNA V to po prostu reklama Cisco ktora jeszcze dostaje za to pieniadze a zdajacy nic z tego nie ma bo portfolio i tak sie zmieni za rok

ODPOWIEDZ