problem z Disaster Recovery System? CUCM 8.x

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

problem z Disaster Recovery System? CUCM 8.x

#1

#1 Post autor: stypo »

Witam,

mam nastepujacy problem: podczas ogladania zawartosci ze stron na OS Administration pojawia sie zlowieszczy komunikat:

The system is currently locked by another process. Please try again later.

System normalnie dziala niemniej jednak taka informacja mnie niepokoi - czytalem na stronach Cisco ze moze miec to jakis zwiazek z DRS (np. zawiesila sie sesja backupu).
Dodam ze na RTMT w "Alert Central" widze pozycje CiscoDRFFailure i nie zadnych eventow z tym zwiazanych. Co ciekawe nie moge znalezc odpowiedniej uslugi/serwisu zeby odpalic trace'y.
Gdzie indziej mozna znalezc przyczyny tego komunikatu?
Mozecie podac jakies wskazowki jak usunac ten problem?

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: problem z Disaster Recovery System? CUCM 8.x

#2

#2 Post autor: martino76 »

stypo pisze:Witam,

mam nastepujacy problem: podczas ogladania zawartosci ze stron na OS Administration pojawia sie zlowieszczy komunikat:

The system is currently locked by another process. Please try again later.

System normalnie dziala niemniej jednak taka informacja mnie niepokoi - czytalem na stronach Cisco ze moze miec to jakis zwiazek z DRS (np. zawiesila sie sesja backupu).
Dodam ze na RTMT w "Alert Central" widze pozycje CiscoDRFFailure i nie zadnych eventow z tym zwiazanych. Co ciekawe nie moge znalezc odpowiedniej uslugi/serwisu zeby odpalic trace'y.
Gdzie indziej mozna znalezc przyczyny tego komunikatu?
Mozecie podac jakies wskazowki jak usunac ten problem?
Witam,

Sprawdz czy ostatni backup zakoczyl sie poprawnie, moze masz zamalo miejsca na sftp serwerze i z tego powodu DRF service sie zawiesil

Zrestartuj nastepujace serwisy na wszystkich nodach w klastrze.

DRF Master service
DRF Local service

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ