Wybieranie tonowe w CCME

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
nell
wannabe
wannabe
Posty: 193
Rejestracja: 10 maja 2009, 12:17

Wybieranie tonowe w CCME

#1

#1 Post autor: nell »

Witam. Mam problem z wybieraniem tonowym przez dialpeer do operatora SIP

Kod: Zaznacz cały

dial-peer voice 1 voip
 translation-profile outgoing OUT
 preference 5
 destination-pattern 0[1-9]........
 session protocol sipv2
 session target dns:sip.extravoip.pl
 voice-class codec 1
 dtmf-relay rtp-nte
chodzi o to, że z telefonów SIP np. CP-9951 wszystko działa normalnie, ale z telefonu CP-7970 na większości infolinii nie działa wybieranie tonowe. Co dziwne na niektórych infoliniach np. GTS (0800900900) wybieranie tonowe działa. Co może być przyczyną ?


Wszystkie warianty dtmf-relay sprawdzałem....

drim09
wannabe
wannabe
Posty: 162
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:38

#2

#2 Post autor: drim09 »

Witam,

Ustaw na obu telefonach SIP rtp-nte(voice register pool) na routerze włącz debug:
debug voip rtp session named-event
oraz
debug ccsip messages.
Z tymi debugami to poza godzinami pracy : )
Musisz odizolować miejsce gdzie DTMF-y są tracone. Czy telefony wysyła do CME czy CME wysyła do ITSP itd.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
nell
wannabe
wannabe
Posty: 193
Rejestracja: 10 maja 2009, 12:17

#3

#3 Post autor: nell »

hmm tylko u mnie to jest tak, że większość telefonów pracuje w SCCP (cp-7970), mam też dwa telefony SIP także pod kontrolą call managera, ale na tych dwóch telefonach SIP wybieranie tonowe działa dobrze. Problem z wybieraniem tonowym dotyczy tylko telefonów Cisco pracujących na SCCP.

drim09
wannabe
wannabe
Posty: 162
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:38

#4

#4 Post autor: drim09 »

debug voip rtp session named-event - pokaże Ci co wysyłasz do operatora - z tego co widzę na dial-peer masz ustawione dtmf-relay rtp-nte - w ten sposób sprawdzisz czy w ogóle wysyłasz DTMF-y, jeżeli wysyłasz wszystkie a nie dochodzą do celu, do musisz zaangażować ITSP.

Po strone CME możesze jeszcze sprawdzić:
debug sccp all lub events lub packets - albo po prostu weź packet capture z telefonu w momencie kiedy wysyłasz DTMF-y i porównaj co jest wysyłane koniec końców do ITSP.

Awatar użytkownika
brth
wannabe
wannabe
Posty: 171
Rejestracja: 14 mar 2009, 15:42

#5

#5 Post autor: brth »

Spotkałem podobny problem we wczesnych IOS 15.x. W moim przypadku upgrade IOS do wersji 15.2.4M1 rozwiązał problem.

ODPOWIEDZ