Mitel i OPS Manager

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
Festina
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2012, 11:22

Mitel i OPS Manager

#1

#1 Post autor: Festina »

Witam,

Chcialbym się dowiedzieć czy ktoś tu na forum miał do czynienia z TOIP Mitela oraz synchronizacja ICP 3300 za pomoca OPS Manager.
Wie ktoś może czy w Polsce są jakieś szkolenia voice'a Mitela?

Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

Pozdrawiam,
Jakub

Makz
wannabe
wannabe
Posty: 79
Rejestracja: 04 kwie 2008, 16:25

#2

#2 Post autor: Makz »

Ja uzywalem tego regularnie, ale OPS manager juz nie istnieje po ostatnim upgrade wiec nie wiem jaki sens bylby teraz sie szkolic??

Festina
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2012, 11:22

#3

#3 Post autor: Festina »

Hej,

Pracuje dla duzej firmy francuskiej w ktorej uzywaja Mitela z OPS Managerem. Nie powiem maja chyba dosc przestarzala infrastrakture. Przymierzaja sie do wirtualizacji i centralizacji wszystkich ICP ale mimo tego nie maja raczej zamiaru odpuscic sobie OPS Managera. Uzywaja w tej chwili wersje 9.0.1.12.
Ogolnie rozpoczywam z tym wszystkim swoja przygode. Mam sie zajac utrzymaniem synchronizacji kont w OPS ale niestety nie ma mnie za bardzo kto szkolic... I niestety jestem w kropce ale bawie sie na srodowisku produkcyjnym i staram sie cos ogarniac.

Makz, masz moze do dyspozycji jakies materialy pomocnicze? Na pewno bylyby pomocne.

Z gory dzieki.

Makz
wannabe
wannabe
Posty: 79
Rejestracja: 04 kwie 2008, 16:25

#4

#4 Post autor: Makz »

jesli uaktualnia 3300's do najnowszej wersji to OPS manager znika. jeszcze moze robic niektore rzeczy, ale wszystko inne jest wbudowane do 3300. Szczerze mowiac na razie nie polecam bo jest to zabugowane i proste rzeczy trzeba robic dookola, zajmuje to duzo wiecej czasu i jest niepotrzebnie skomplikowane. Wiec za OPS managerem tesknie, z drugiej strony nie przyzwyczajaj sie za bardzo do niego i staraj sie uczyc wszystko robic bezposrednio na PBXach to ci sie bedzie latwiej przestawic, szczegolnie jak przeniosa PBXy w srodowisko wirtualne (bo na pewno uaktualnia do najnowszej wersji!).
Jesli masz jakikolwiek wplyw na szefostwo pod wzgledem uaktualnienia to na razie kaz im sobie odpuscic, przynajmniej nie uaktualniac do MCD5

ODPOWIEDZ