7942 factory reset i co dalej?

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

7942 factory reset i co dalej?

#1

#1 Post autor: stypo »

Witam,
mam nastepujacy problem probowalem zrobic factory reset dla telefonu jak w temacie, niestety telefon probuje upgrade'owac sie w nieskonczonosc; widzialem podobny problem na forum ale telefon sprzezony byl z CME i mozna bylo w CLI podejrzec ew. komunikacje do TFTP - w tym przypadku uzywam CUCM i nie ma pewnosci czy w ogole jest komunikacja niemniej pytanie jest inne: jak moge przekonfigurowac telefon jak jest caly czas w tej petli upgrade'u i zadne softkeye nie dzialaja tak zebym mogl podmienic IP albo TFTP ktorym bylby bezposrednio polaczony komputer z ktorego telefon z pewnosci sciagnal by soft.

Dzieki z gory

Awatar użytkownika
Kola
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 22 lip 2007, 20:46

Re: 7942 factory reset i co dalej?

#2

#2 Post autor: Kola »

stypo pisze:Witam,
mam nastepujacy problem probowalem zrobic factory reset dla telefonu jak w temacie, niestety telefon probuje upgrade'owac sie w nieskonczonosc; widzialem podobny problem na forum ale telefon sprzezony byl z CME i mozna bylo w CLI podejrzec ew. komunikacje do TFTP - w tym przypadku uzywam CUCM i nie ma pewnosci czy w ogole jest komunikacja niemniej pytanie jest inne: jak moge przekonfigurowac telefon jak jest caly czas w tej petli upgrade'u i zadne softkeye nie dzialaja tak zebym mogl podmienic IP albo TFTP ktorym bylby bezposrednio polaczony komputer z ktorego telefon z pewnosci sciagnal by soft.

Dzieki z gory
Cześć
Ja robiłem w ten sposób:
Stawiałem serwer DHCP np. na routrze Cisco, podpinałem telefon oraz kompa z uruchomionym serwerem TFTP. Na routerze, gdzie odpaliłem DHCP wskazywałem, że IP serwera TFTP ma być z opcją 150.

Kod: Zaznacz cały


Router(dhcp-config)#option 150 ip _IP_TFTP_


Na TFTP wskazuje odpowiedni soft i telefon zaciąga paczkę.

Pozdr

stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

#3

#3 Post autor: stypo »

hej Kola,
a jest jakis sposob zeby podmienic TFTP IP na samym telefonie? Chcialbym ominac konfiguracje routera produkcyjnego i nie dodawac scope'a DHCP

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#4

#4 Post autor: Kyniu »

stypo pisze:hej Kola,
a jest jakis sposob zeby podmienic TFTP IP na samym telefonie? Chcialbym ominac konfiguracje routera produkcyjnego i nie dodawac scope'a DHCP
Telefon dostaje informacje o adresie IP serwera TFTP jako opcję 150 z DHCP.

Przykład:

Kod: Zaznacz cały

ip dhcp pool PHONE
   network 10.10.20.0 255.255.255.0
   default-router 10.10.20.1 
   option 150 ip 10.10.20.1 
   lease 7

gertzu
wannabe
wannabe
Posty: 147
Rejestracja: 05 mar 2009, 23:43
Lokalizacja: Kraków

#5

#5 Post autor: gertzu »

By zmienic TFTP na telefonie:
Network Settings -> ipv4 -> wciskasz "**#" by odblokowac -> Alternate TFTP przelaczesz na yes -> ponizej prowadzasz swoj TFTP.

Jezeli dalej masz problem sprawdz firmware ktory dziala po factory reset. Gdy spojzysz na relesenotes'y do nowszych softów do telefonu:

"For all SCCP firmware upgrades from firmware release versions earlier than 8.3(3) to Version 9.2(3) or later, you must first upgrade your firmware to an intermediate Version (8.3(3) to 8.5(2)) and then upgrade to 9.2(3)."

Link
Pozdrawiam,
Wojciech Gertz

"Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go"
Konfucjusz, ok. 500 r. p.n.e

http://www.linkedin.com/in/wojciechgertz

stypo
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:35

#6

#6 Post autor: stypo »

Chcialbym odswiezyc powyzszy watek. Problem wydaje sie byc bardziej skomplikowany niz sie wydaje. Wiem jak skonfigurowac rozne opcje DHCP, na CME i CUCM, zeby telefon dostal firmware i konfig ale zdaje sie nie w tym rzecz.
Zrobilem factory reset i mam wrazenie ze wyczyscilem caly telefon ale chyba nie do konca - obecnie na telefonie widac informacje ze probuje sie skontaktowac z TFTP i pobrac firmware ale trwalo to juz pare dni wiec uznaje ze sie nie zupgreduje; nie moge dostac sie do konfiguracji o ktorej wspomnaliscie; telefon nie reaguje na zadne przyciski wiec nie moge podmienic TFTP DHCP itd. Ponadto jak podejrzalem na Wiresharku, telefon faktycznie probuje laczyc sie z TFTP ale ten TFTP jest stary ktory byl uprzednio - jak to mozliwe ze factory reset tego nie wyczyscil?? Ten IP byl hardcodowany w telefonie.

Gozder
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2013, 13:22

#7

#7 Post autor: Gozder »

Też miałem podobny problem, ale ja do tego użyłem programu Serva32 - konfiguracja nie jest zbyt skomplikowana a masz wszystko w jednym miejscu DHCP i TTFTP. Wystawiasz firmware, telefon go zaciąga, podłączasz w stare miejsce i powinno śmigać. Musisz się tylko upewnić czy masz odpowiedni firmware, u mnie był problem taki że na telefonie firmware był dość stary a z kolei na CCM-ie zbyt nowy i telefon sobie z nim nie radził, więc musiałem podać mu firmware pośredni i dopiero z niego udało się zaktualizować do tej wersji którą miałem w CCM. Możesz to sobie fajnie podejrzeć z poziomu wireshark-a tylko proponuję ustawić sobie filtr na "bootp || tftp" żeby nie oglądać niepotrzebnie całej reszty. Ważną rzeczą jest podanie opcji 150 jako HEX-a. Poniżej przykładowa konfiguracja - TFTP 192.168.10.5
Pozdrawiam
Link

ODPOWIEDZ