Przekopiowanie number z komputera na IP Phone

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

Przekopiowanie number z komputera na IP Phone

#1

#1 Post autor: Keadwen »

Witam

Czy istnieje jakiś gotowy soft, extension do przeglądarki który umożliwiłby mi zaznaczenie numeru np. +44 07534 500000 w przeglądarce internetowej i przesłanie tego numeru na wyświetlacz telefonu Cisco/Avaya, bez zbędnego przepisywaniu numer?
Spotkał się ktoś z was może z dostępnym oprogramowaniem?
Skype ma podobne rozwiązanie, które zaznacza number i umożliwia telefonowanie, lecz czy da radę to przerzucić do IP phone w łatwy sposób?

Pozdrawiam
Jakub

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Przekopiowanie number z komputera na IP Phone

#2

#2 Post autor: Kyniu »

Keadwen pisze:Czy istnieje jakiś gotowy soft, extension do przeglądarki który umożliwiłby mi zaznaczenie numeru np. +44 07534 500000 w przeglądarce internetowej i przesłanie tego numeru na wyświetlacz telefonu Cisco/Avaya, bez zbędnego przepisywaniu numer?
Spotkał się ktoś z was może z dostępnym oprogramowaniem?
http://www.cisco.com/web/PL/solutions/s ... ml#~models
http://www.cisco.com/en/US/products/ps11694/index.html

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#3

#3 Post autor: Keadwen »

Przydałoby mi się jednak coś supportowanego nie tylko na Windowsa. Jakieś inne ciekawe linki ma ktoś w rękawie?

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#4

#4 Post autor: Kyniu »

Keadwen pisze:Przydałoby mi się jednak coś supportowanego nie tylko na Windowsa. Jakieś inne ciekawe linki ma ktoś w rękawie?
To może pisz konkretnie na jakie systemy.

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#5

#5 Post autor: Keadwen »

Po małym researchu okazuje się, że mamy tutaj wew. system który może to realizować ale tylko dla soft-phonów. Szkoda, że Cisco nie poszło w stronę systemów innych niż Windows, jednak dzięki za poprzedni link.
Wstępnie temat zamykam, ale jakby ktoś miał coś ciekawego które współgrałoby również z Mac OS X i debianem byłoby super.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#6

#6 Post autor: Kyniu »

Keadwen pisze:Szkoda, że Cisco nie poszło w stronę systemów innych niż Windows (...)
jakby ktoś miał coś ciekawego które współgrałoby również z Mac OS X i debianem byłoby super.
Utarło się wieszać psy na MS ale prawda jest taka, że MS najwięcej zrobił by programiści mieli najprostszą robotę i zarówno system operacyjny jak i aplikacje są gotowe na taką integrację. W tym wypadku mowa o TAPI. Pisanie aplikacji pod linuxa jest co najmniej karkołomne (nie chce mi się rozwijać tematu i wszczynać wojny więc napiszę: standardy, standardy i jeszcze raz standardy) a OS X nie był, nie jest i raczej nie będzie standardem korporacyjnym. Albo inaczej - znasz np. jakieś znane oprogramowanie ERP czy CRM które ma klientów na OS X czy linuxa (pomijam rozwiązania webowe, pytam o oprogramowanie klienckie) typu SAP, Salesforce, MS Dynamics CRM?

ODPOWIEDZ