CUCM + SIP Trunk

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
nell
wannabe
wannabe
Posty: 193
Rejestracja: 10 maja 2009, 12:17

CUCM + SIP Trunk

#1

#1 Post autor: nell »

I teraz mam w związku z tym pytanie. Różnie piszą, ale ja chciałbym skonfigurować SIP Trunk z freeconet bezpośrednio z CUCM bez użycia border elements czy MGCP, mam co prawda połączone ISDN poprzez MGCP ale uważam (nie wiem czy słusznie), ze skoro można to podłączę SIP Trunk bezpośrednio co CUCM. Proszę napiszcie czy to ma sesns.

Drugie moje pytanie. To jak diagnozować takiego SIP trunka w CUCM ? Dotychczas używałem CCME i tam do diagnostyki było wiele narzędzi/debugow. Teraz gdy konfiguruje SIP Trunk na CUCM do Freeconet nie umiem nic zdiagnozować - jak sie to robi ? W przypadku gdy nie korzystam z dodatkowego urządzenia ?

borekbp
wannabe
wannabe
Posty: 234
Rejestracja: 29 sie 2005, 23:31

#2

#2 Post autor: borekbp »

ja tu widzę przede wszystkim narażenie na niebezpieczeństwo. w sumie to zależy gdzie ten CUCM w twojej sieci stoi oraz jak łączysz się do ITSP.
np. trochę lipa wpuszczać ruch IP z Internetu do LAN'u bezpośrednio. Jak nie użyjesz MTP na trunk'u to w ogóle też potrzebny będzie bezpośredni ruch z Internetu do telefonów (RTP)... wszystkie telefony do Internetu chcesz wystawiać?
Jam mam nie tylko SBC ale też firewall'a i VPN'a po drodze...

No i są ograniczenia transcoding'u na CUCM

do debug'a możesz użyć RTMT

ODPOWIEDZ