cisco 9951 operator SIP

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
Gozder
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2013, 13:22

cisco 9951 operator SIP

#1

#1 Post autor: Gozder »

Witam
Ostatnio dostałem ciekawą zagwozdkę i szczerze mówiąc kombinowałem z tym trochę ale niestety nie znalazłem rozwiązania, może ktoś z was próbował trenować taki układ ;-)

Problem polega na tym, że mam całkiem nowy telefon cisco 9951 i chciałbym na nim uruchomić numer sip wykupiony u operatora internetowego ale z pominięciem lokalnej bramki tak aby telefon po internecie zarejestrował się bezpośrednio u operatora (w moim przypadku halonet) wiem że dało się coś takiego zrobić na modelu 7912 - więc na teoretycznie, dlaczego miało by to nie zadziałać na 9951. Pobrałem najnowszy firmware tutaj wgrałem go na urządzenie, i na tym w zasadzie koniec ;-/

W przypadku telefonu 7912 - w ustawieniach, mam opcję SIP Configuration i tam podaję adres serwera proxy (operatora - halonet) nazwę użytkownika i hasło, telefon się rejestruje dostaje numer i działa, potrzebuje jedynie dostępu do internetu.

Natomiast w przypadku 9951 nie jest to już takie proste, wystawiłem sobie lokalnie serwer DHCP i TFTP mimo iż wgrałem nowy firmware to i tak nie mogłem się wbić na urządzenie po http plik XML Default który znalazłem jest dość mocno odchudzony (zmodyfikowałem w nim jedynie wersje firmware-u który wrzucałem na urządzenie) w związku z tym dodałem i skonfigurowałem identyczny telefon do Call Managera (8.6) później pobrałem plik SEP... dla tego konkretnego urządzenia, podmieniłem mac adres telefonu na mac adres docelowego urządzenia a w miejscu gdzie był adres CCM-a wpisałem adres operatora sip i podałem go na urządzenie. Przez wireshark-a widzę że powinno być ok. teraz już mogę dostać się na telefon po http ale nie ma tam nic na temat konfiguracji sip. Domyślam się, że da się to zrobić preparując odpowiednio plik SEP... lub XML Default, pytanie tylko JAK :-)

Wiem że to pierdoła ale jakoś nie daje mi to spokoju.
Gdyby ktoś miał pomysł, to będę wdzięczy na podpowiedź.

ODPOWIEDZ