Billing System

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
Gozder
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2013, 13:22

Billing System

#1

#1 Post autor: Gozder »

Witam
Wiem że temat był już poruszany ale niestety nie znalazłem żadnego konkretnego rozwiązania, w związku z tym mam pytanie, czy ktoś z was może mi polecić jakieś ciekawe rozwiązanie w kwestii billingowania połączeń VoIP w CUCM 8.6. Dodam iż nie zależy mi na żadnych wodotryskach typu wyliczanie kosztów, raporty o przekroczeniu limitu itd. potrzebuję rozwiązania które pozwoli mi w prosty sposób wyciągnąć informacje o tym kto i kiedy dzwonił na jaki numer, czas trwania połączenia itd. a gdyby jeszcze pokazywał informacje o jakości połączenia to już max szczęścia. A może coś co pozwoli się dostroić tak aby móc z plików CDR wyciągać informacje zależnie od potrzeb na daną chwilę. Oczywiście najlepiej gdyby było to rozwiązanie darmowe ale jestem otwarty na wszelkie propozycje.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hispano
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 13 sie 2008, 14:38

#2

#2 Post autor: hispano »

cześć

O ile nic się nie zmieniło w tej wersji ;) to masz do dyspozycji narzędzie gotowe w CUCMie.
Do twoich potrzeb idealne. Nawet jak bedziesz potrzebował analizować to po eksporcie w excelu możesz z tymi danymi wywijać wszelkie analizy :)

Na początek system -> service parameters - cdr enable
Później Navigation CDR Reporting and analysis.

Resztę znajdziesz w sieci na pewno.

Powodzenia

Gozder
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2013, 13:22

#3

#3 Post autor: Gozder »

Wszystko się zgadza, serwis CDR mam oczywiście odpalony, aplikacja o której piszesz w tej wersji systemu nazywa się CAR - Call Analysis and Reporting i oczywiście jest to fajne rozwiązanie, problem polega na tym że CAR posiada jedynie dane za bardzo krótki okres czasu i niestety w przypadku mojego rozwiązania jest to nie wystarczające rozwiązanie. Docelowe środowisko z którego chciałbym zbierać dane to ok 8500 słuchawek, więc szukam raczej jakiegoś rozwiązania serwerowego do którego CUCM będzie mógł wysyłać CDR'y a system powinien mieć możliwość ich analizy.

Awatar użytkownika
hispano
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 13 sie 2008, 14:38

#4

#4 Post autor: hispano »

Jeżeli rzeczywiście nie mieści się w rozmiarze jaki masz dostępny ilość jaką byś chciał to spróbuj doczytać jakie możliwości agregacji bilingów ma CUCM.
Na darmowe narzędzia raczej nie można liczyć.
Polecam spróbować to "pchać" do jakiejś bazy danych. do prostej analizy nie trzeba wodotrysków.

Awatar użytkownika
hispano
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 13 sie 2008, 14:38

#5

#5 Post autor: hispano »

Cześć

Przypomniałem sobie o toolu narzędzia Solarwinds. Nie sprawdzałem, nie wiem ile umożliwia darmowa wersja więc testuj.

http://www.solarwinds.com/products/free ... acker.aspx

Powodzenia

gigazet
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:23

Re: Billing System

#6

#6 Post autor: gigazet »

Cześć!
Spróbuj Tariscope - www.tariscope.com
Ale to nie jest za darmo.

huar
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2008, 21:24

#7

#7 Post autor: huar »

Mam doswiadczenie z systemem i Polecam polska firme Intelix www.intelix.pl

ODPOWIEDZ