Zmiana ip subscribera, a przeniesienie do innej lokalizacji

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
huar
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2008, 21:24

Zmiana ip subscribera, a przeniesienie do innej lokalizacji

#1

#1 Post autor: huar »

W procedurze sa
Testy
Zmiana ip do bazy
Zmiana ip karty i gateway
Automatyczny Restart sub
Manualny Restart reszty

zwyczaj zmienialem adres cucma na ta sama siec lub na inna w tej samej lokalizacji co wiazalo sie z tak naprawde podlaczeniem go odrazu do sieci i wszystko gralo

Co jednak gdy musze zmienic na siec co znajduje sie w innej lokalizacji i musze go przewiesc wylaczonego do niej?? Rozumiem ze przed automatycznym restartemodlaczam go z sieci (bo i tak takiej tu nie ma), nastepnie po restarcie wylaczam go(utilise ... Shut), przewoze i podlaczam na nowej lokalizacji? I dopiero wtedy restartuje reszte?

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Zmiana ip subscribera, a przeniesienie do innej lokaliza

#2

#2 Post autor: martino76 »

Tutaj masz opisane jak to zrobic link

zerknij dokladnie na to co jest za tym cytatem w dokumentacjii
If you are moving the server to a different subnet that requires a new default gateway address, change the default gateway by using the set network gateway CLI command, as the following example shows:
Zawsze tez mozesz wylaczyc Sub'a usunac go z Pub'a i postawic Sub'a od nowa w nowej lokalizacji, reszte zrobic synchronizacja oczywiscie jesli znasz security password :)


Pozdro,

huar
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2008, 21:24

#3

#3 Post autor: huar »

martino76 pisze:Tutaj masz opisane jak to zrobic link

zerknij dokladnie na to co jest za tym cytatem w dokumentacjii
If you are moving the server to a different subnet that requires a new default gateway address, change the default gateway by using the set network gateway CLI command, as the following example shows:
Dzieki za odpowiedz! Tylko tu jest standardowo opisane gateway ip itp tak jak bym zmienial vlan. Nie ma nic czy moge tego Suba wylaczyc (przewiezc) po zmianie ip i restarcie bez synchronizacji z Pubem

W skrocie po ktorym stepie robis manualny shut Suba potrzebny do przetransportowania go?

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#4

#4 Post autor: martino76 »

huar pisze:
martino76 pisze:Tutaj masz opisane jak to zrobic link

zerknij dokladnie na to co jest za tym cytatem w dokumentacjii
If you are moving the server to a different subnet that requires a new default gateway address, change the default gateway by using the set network gateway CLI command, as the following example shows:
Dzieki za odpowiedz! Tylko tu jest standardowo opisane gateway ip itp tak jak bym zmienial vlan. Nie ma nic czy moge tego Suba wylaczyc (przewiezc) po zmianie ip i restarcie bez synchronizacji z Pubem

W skrocie po ktorym stepie robis manualny shut Suba potrzebny do przetransportowania go?
Jesli zrobisz shutdown Suba z CLI to spokojnie mozesz go przeniesc do innej lokalizacji i tam podniesc. Musi byc spelniony warunek, ze oba nody sa wstanie sie komunikowac oraz maja poprawne informacje w BD kiedy uzyjesz komendy ponizej:

Kod: Zaznacz cały

run sql select name,nodeid from ProcessNod
Jesli to bedzie spelnione to raczej nie powinno byc problemow. Jesli rozjedzie ci sie BD i z jakiegos powodu nie beda wstanie sie zsynchronizowac to mozesz otworzyc case w TAC lub sprobowac

Kod: Zaznacz cały

utils dbreplication reset all



Pozdro,

huar
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2008, 21:24

#5

#5 Post autor: huar »

tak jak sądziłem wszystko było ok, po replikacji ip bazy i zmianie ip na karcie zrobiłem shuta.
Później przewiozłem odpaliłem i zrestartowałem Publishera. Wsio było ok.

ODPOWIEDZ