problem z połączeniem FXS <-> bramka SIP

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
kamilf
member
member
Posty: 33
Rejestracja: 12 kwie 2014, 14:26

problem z połączeniem FXS <-> bramka SIP

#1

#1 Post autor: kamilf »

Witam,

mam problem z połączeniami realizowanymi w konfiguracji bramka SIP dostawcy usługi do portu FXS na UC500. Do konfiguracji bramki nie mam dostępu. Konfiguracja FXS:

Kod: Zaznacz cały

voice-port 0/1/0
 cptone PL
 connection plar opx 5555
 impedance complex2
 caller-id enable
!
voice-port 0/1/1
 cptone PL
 connection plar opx 5555
 impedance complex2
 caller-id enable
!
voice-port 0/1/2
 cptone PL
 connection plar opx 5555
 impedance complex2
 caller-id enable
!
voice-port 0/1/3
 cptone PL
 connection plar opx 5555
 impedance complex2
 caller-id enable
!

Losowo udaje się nawiązać połączenie z zewnątrz na telefony SCCP za UC500. Natomiast często występuje sytuacja, gdy dzwoniąc z zewnątrz słychać poprawny sygnał dzwonienia z brakiem zajętości, natomiast nic na centralę i telefony SCCP rozmowa nie przychodzi.

Moim zdaniem coś jest na rzeczy na linii bramka <-> port FXS, ponieważ gdy położę i podniosę port FXS, sprawa wraca na jakiś czas do normy.

To raczej nie ma znaczenia, ale rozmowa trafia na autoattendant (5555) modułu voice mail.

Szukam jakiegoś pomysłu na rozwiązanie problemu, ponieważ dostawca telefonii SIP twierdzi, że u niego wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam,

Kamil

mmoryto
wannabe
wannabe
Posty: 194
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:28
Lokalizacja: Kanada

#2

#2 Post autor: mmoryto »

Rozumiem, że masz bramkę SIP, która jest zarejestrowana do operatora i masz w niej port analogowy, do którego podpinasz UC500?

kamilf
member
member
Posty: 33
Rejestracja: 12 kwie 2014, 14:26

#3

#3 Post autor: kamilf »

Tak, dokładnie. Operator daje bramkę SIP (Cisco SPA112) zarejestrowaną u tego operatora i mam w niej port analogowy, który podpinam do UC500.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#4

#4 Post autor: Kyniu »

IMHO to nie zadziała, bo masz bramkę FXS a UC500 "spodziewa" się po stronie dostawcy interfejsu FXO. Tyle teorii. W praktyce nie wiem po co tak kombinować. Nie prościej tym UC500 zarejestrować się u dostawcy SIP?

mmoryto
wannabe
wannabe
Posty: 194
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:28
Lokalizacja: Kanada

#5

#5 Post autor: mmoryto »

W takim razie w UC500 powinieneś mieć FXO i do niego podpiąć bramkę albo tak jak Kyniu mówi, zarejestrować UC500 bezpośrednio.

ODPOWIEDZ