dwa PBX za NAT

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
goldi11
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2015, 15:17

dwa PBX za NAT

#1

#1 Post autor: goldi11 »

Witam wszystkich,
To mój pierwszy post na tym forum jeśli źle trafiłem z działem to proszę o wyrozumiałość.

Mam problem z ustawieniem poprawnie mojego Netscreen 50 tak aby podłączone za nim dwa telefony Voip które łączą się do operatora SIP poza siecią działały poprawnie.

Może znacie jakiś sposób na to żeby sprawić aby sytuacja opisana wyżej miała prawo działać? Próbowałem poprostu wyłączyć blokowanie pakietów z untrasted na portach 5060 i tych dla RTP 5004-5020(zdefiniowane na telefonach voip), niestety nie działa. Głos słychać tylko rozmówcy po stronie lan, nie słychać rozmówcy z poza sieci wan.
Prekierowania całego ruch na jeden konkretny adres w cieci lan działa, wszystko ładnie słychać.. Ale mam w sieci trust kilka telefonów więc opisane rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje.

Najbardziej natomiast złości mnie fakt że gdy podłącze wszystkie telefony pod zwykły ruter za 50zł który będzie miał przypisany tak samo jak mój juniper adres zewnętrzny to na tym ruterku za 50zł wszystko pięknie działa!

Co mam ustawić na Netscreenie aby działałą tak jak ten router za 50zł? A jeśli się nie da to dlaczego? Czy ktoś może mi odpowiedzieć na to pytanie ?

Nie wiem czy wszystko opisałem, jeśli czegoś brakuje do udzielenia odpowiedzi to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam.
Michał.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#2

#2 Post autor: Kyniu »

Bo routerek za 50 PLN daje Ci jedynie złudzenie bezpieczeństwa a w praktyce poprzez mechanizm UPnP robi posłusznie to o co zostanie poproszony przez inne urządzenia w sieci lub aplikacje np. na Twoim komputerze.

goldi11
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2015, 15:17

#3

#3 Post autor: goldi11 »

ok, to czy jest możliwość mieć dwie bramki Voip za NAT i jednym adresem zewnętrznym ?

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#4

#4 Post autor: Kyniu »

goldi11 pisze:ok, to czy jest możliwość mieć dwie bramki Voip za NAT i jednym adresem zewnętrznym ?
Na tak postawione pytanie jedyna sensowna odpowiedź to .... to zależy. Chyba, że chcesz dwie odpowiedzi do wyboru TAK/NIE.

tmikolajek
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 27 cze 2014, 17:11

#5

#5 Post autor: tmikolajek »


ODPOWIEDZ