SIP trunk i call routing Temat rozwiązany

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
ukaszq
wannabe
wannabe
Posty: 149
Rejestracja: 12 cze 2011, 21:53

SIP trunk i call routing

#1

#1 Post autor: ukaszq »

Witam,

Mam SIP trunk pomiędzy MS Lync a CuCM v.10.5. Mam CSS (CSS-Lync) w którym mam dwie partycje PL-Lync i CZ-Lync. Przez ten trunk przechodzą do CUCM dwie numeracje: Polska i czeska. Mam dwie bramki H323 jedną w Polsce, drugą w Czechach. Z lynca przychodzą ramki SIPowe z numerem wew 12XX (dla numerów czeskich) oraz ramki z numerem wew 15XX (dla numerów polskich). Na SIP trynk mam ustawionego CSS-Lync. Kiedy usunę z CSS-Lync partycję PL-Lync, to wszystkie rozmowy z numerem wew 12XX prawidłowo wychodzą mi przez H323 w Czechach. Kiedy obie partycje są w CSS-Lync, to numery czeskie 12XX próbują wyjść przez bramkę H232 w Polsce.

Moje pytanie jest takie, w jaki sposób mogę "chwycić" tą numerację 12XX i wskazać że ma ona wychodzić przez bramkę h323 w Czechach a nie w Polsce? W translations mam ustawione że 12XX z partycją CZ-Lync a 15XX z partycją PL-Lync. W route pattern też mam ustawione dwa call routingi z dwoma partycjami partycjami.

Prosze o pomoc.

mmoryto
wannabe
wannabe
Posty: 194
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:28
Lokalizacja: Kanada

Re: SIP trunk i call routing

#2

#2 Post autor: mmoryto »

Pisane na szybko i nie przeklikane ale powinno byc ok.

Stwórz partycję PT-Incoming-Lync i wrzuc ją do CSS-Lync. Partycje CZ-Lync i PL-Lync usuń z tego CSS. Całą resztę, którą masz w CSS-Lync zostaw.

Stwórz translation pattern:

Kod: Zaznacz cały

Partition: PT-Incoming-Lync
Pattern: !
CSS: CSS-Lync-Outgoing
Zaznacz "Route Next Hop By Calling Party Number"

W CSS-Lync-Outgoing dodaj partycję PT-Outgoing-Lync i wrzuc do niej dwa translation pattern'y:

Kod: Zaznacz cały

Partition: PT-Outgoing-Lync
Pattern: 12XX
CSS: CSS-Lync-CZ

Kod: Zaznacz cały

Partition: PT-Outgoing-Lync
Pattern: 15XX
CSS: CSS-Lync-PL
Do CSS-Lync-CZ wrzuc partycję CZ-Lync, a do CSS-Lync-PL partycję PL-Lync.

ukaszq
wannabe
wannabe
Posty: 149
Rejestracja: 12 cze 2011, 21:53

Re: SIP trunk i call routing

#3

#3 Post autor: ukaszq »

Bardzo dziękuję!!! :)

ODPOWIEDZ