Opis złącza zestawu słuchawkowego

Problemy związane z Unified Communications
Wiadomość
Autor
Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Opis złącza zestawu słuchawkowego

#1

#1 Post autor: Kyniu »

Hej,

W aparatach Cisco obok gniazda na słuchawkę aparatu jest też gniazdko na zestaw słuchawkowy - niestety zamiast gniazd Jack Cisco stosuje złącze RJ11 co powoduje konieczność kupowania dedykowanych zestawów słuchawkowych lub drogich adapterów (np. takich jak sprzedają tutaj ).

Stąd moje pytanie czy ktoś zna może rozpiskę który PIN co oznacza - wtedy taką przejściówkę zrobić to byłby pryszcz. Nie chcę robić tego metodą prób i błędów co by czegoś nie uszkodzić w aparacie.

Pozdrawiam
Kyniu

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#2

#2 Post autor: Kyniu »

No i sam sobie odpowiem. Dla potomnych tutaj jest wszystko łopatologicznie opisane. A kurcze szukałem zanim zadałem pytanie i nic. Jak już zadałem pytanie na CCIE.PL to samo się wyklikało w googlu. Ech, życie.

Kyniu

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#3

#3 Post autor: Kyniu »

Zmontowałem, sprawdziłem podłączyłem i .................. kupa. Słuchawki działają, mikrofon nie. Na razie przetestowałem z zestawem Logitech 811 i Logitech 812. Oczywiście poprawność połączeń, lutowanie, słuchawki i mikrofon sprawdzałem po kilka razy. Czy ktoś wykonał taki adapter i u niego działa? Ktoś ma jakiś pomysł?

Kyniu

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#4

#4 Post autor: drake »

Hej Kyniu,
u mnie tez nie dzialal head-set po podlaczeniu do dedykowanego rj-11, objawy byly dokladnie te same - tzn sluchawki dzialaly, a mikrofon nie - czyt. slyszysz rozmowce, ale on nie slyszy co ty mowisz... jako ze specem od voica nie jestem, podpytalem kumpla - trick polegal na wcisnieciu guziczka head-set na telefonie, ten najbardziej z lewej, heh. Byc moze takie male przegapienie takze z twojej strony... a nuz sie problem rozwiaze...

Pozdrawiam! :)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#5

#5 Post autor: Kyniu »

drake pisze:Byc moze takie male przegapienie takze z twojej strony... a nuz sie problem rozwiaze...
Chciałbym żeby to było to nawet za cenę uznania mnie za lekko nie teges, ale niestety, to nie to ;-(

Kyniu

Awatar użytkownika
cineklas
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 10 lip 2006, 19:22
Lokalizacja: 3miasto

#6

#6 Post autor: cineklas »

drake pisze:Hej Kyniu,
u mnie tez nie dzialal head-set po podlaczeniu do dedykowanego rj-11, objawy byly dokladnie te same - tzn sluchawki dzialaly, a mikrofon nie - czyt. slyszysz rozmowce, ale on nie slyszy co ty mowisz... jako ze specem od voica nie jestem, podpytalem kumpla - trick polegal na wcisnieciu guziczka head-set na telefonie, ten najbardziej z lewej, heh. Byc moze takie male przegapienie takze z twojej strony... a nuz sie problem rozwiaze...

Pozdrawiam! :)
hehe, niezłe :-)

max239
wannabe
wannabe
Posty: 270
Rejestracja: 04 paź 2007, 09:22

#7

#7 Post autor: max239 »

bo mikrofony sa rozne ;) niektore potrzebuja troche pradu zeby dzialac ;) mialem ten sam problem i z tej samej strony korzystalem :) wystarczy dobrac odpowiedni mikrofon albo wstawic jakis C czy cos takiego juz nie pamietam :) wydaje mi sie ze tu potrzebny piezoelektryczny ale ogolnie sprobuj zamienic biegunowosc w gniazdku mikrofonowym (na 60% pomoze ;))

ODPOWIEDZ