Cisco console + przejściówka USB

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
debbie
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 12 lip 2010, 09:40

Cisco console + przejściówka USB

#1

#1 Post autor: debbie »

Witam, Mam taki problem. Mam przejściówkę USB z kabla konsolowego z RS232
ponieważ nie mam COM'a w lapku. Próbuję skonfigurować całość przez putty. Z tego co pamiętam ustawiało się na pewno inny port. Poza tym mam windowsa 8 i w menadżerze urządzeń pokazuje mi Prolific USB-to-Serial Comm Port (COM5) z wykrzyknikiem a stanie urządzenia pisze - Nie można uruchomić tego urządzenia (kod 10) Określono nie istniejące urządzenie. Wie ktoś jakich sterowników mi brakuje i jaki konfig w putty ustawić alby ruszyło?? Był bym wdzięczny za informację :)

horac

#2

#2 Post autor: horac »

sprawdz sobie w manager urzadzen jakie numery COM ci rozpoznal. W puttym wybierasz tylko radio buttonem Serial i wpisujesz w puste okno numer COMa ktory rozpoznal ci system.

debbie
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 12 lip 2010, 09:40

#3

#3 Post autor: debbie »

No spoko. Szukam właśnie sterowników do Prolific USB-to-Serial Comm Port dla windowsa 8.
Tylko jaki speed się ustawiało dla połączenia przez USB?? Bo wiem że nie 9600.

Awatar użytkownika
Ern
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 06 lut 2006, 09:19
Lokalizacja: Błonie

#4

#4 Post autor: Ern »

Mam takową przejściówkę i ustawiam prędkość na 9600. Działa bez problemu...

Awatar użytkownika
condor
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2013, 15:10

#5

#5 Post autor: condor »

Hej
Prędkość portu ustawiasz taką jak zwykle i życzę powodzenia w sterach do Win 8 8)

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

#6

#6 Post autor: art »

a ja mam śmieszną sprawę z moją przejściówką, jeśli AP jest w trybie standalone, mogę bez problemu podłączyć się pod konsole, ale jak tylko go przekonwertuje do LWAPP to na konsoli wyrzuca mi jakieś krzaki i nic poza tym ;-/ na starej przejściówce, przez którą windows zaczął bluescreenami walić, wszystko było OK
Ups I switched again =)

look1984
wannabe
wannabe
Posty: 61
Rejestracja: 03 kwie 2012, 11:23

#7

#7 Post autor: look1984 »

Witam

Wszystko zależy od jakości przejściówki czy masz taka kupiona za kilka złotych czy profesjonalną. Ja na początku kupiłem zwykła przejściówkę RS232 na USB za kilka złotych dokładnie 9zł i raz łączyło ale zaraz przerywało to się nie mogło połączyć to znowu błędy wyskakiwały itd. Dopiero znajomy mi powiedział żebym sobie kupił przejściówkę profesjonalną i taką kupiłem a kosztowała 76zł (ATEN UC-232A) i na tej przejściówce ani razu nie było problemu z komunikacją!

konny
wannabe
wannabe
Posty: 166
Rejestracja: 15 lip 2012, 13:45

#8

#8 Post autor: konny »

look1984 pisze:Witam

Wszystko zależy od jakości przejściówki czy masz taka kupiona za kilka złotych czy profesjonalną. Ja na początku kupiłem zwykła przejściówkę RS232 na USB za kilka złotych dokładnie 9zł i raz łączyło ale zaraz przerywało to się nie mogło połączyć to znowu błędy wyskakiwały itd. Dopiero znajomy mi powiedział żebym sobie kupił przejściówkę profesjonalną i taką kupiłem a kosztowała 76zł (ATEN UC-232A) i na tej przejściówce ani razu nie było problemu z komunikacją!
Dokladnie, tak jest. Mialem swoja z Allegro za 6 zl, to nawet nie zadziala, nawet na XP. Z tanimi przejsciowkami to na dowje babka wrozyla. A tkaie porzadne to sporo kosztuja. Tansze sa karty do laptopa z portem com.

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

#9

#9 Post autor: art »

czyli polecacie ATEN UC-232A ?
Ups I switched again =)

double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

#10

#10 Post autor: double.decode »

art pisze:czyli polecacie ATEN UC-232A ?
Nie tylko, ja bardzo polecam przejściówkę z www.sibit.pl :)
Używałem różnych, ale ta jest IMHO najlepsza. A największa groza i nędza to wspomniany wcześniej Prolific.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#11

#11 Post autor: Kyniu »

double.decode pisze:A największa groza i nędza to wspomniany wcześniej Prolific.
Oryginalny PROLIFIC jest jak najbardziej OK. Niestety jest też na masową skalę podrabiany.

JulietCharlie
wannabe
wannabe
Posty: 195
Rejestracja: 06 lut 2012, 01:31

#12

#12 Post autor: JulietCharlie »

A największa groza i nędza to wspomniany wcześniej Prolific.
Potwierdzam ze Prolific dziala fatalnie zwlaszcza na Widnows 7.
Na WinXp jeszcze w miare...
Shoot for the moon.
Even if you miss it you will land among the stars.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#13

#13 Post autor: Seba »

JulietCharlie pisze:Potwierdzam ze Prolific dziala fatalnie zwlaszcza na Widnows 7.
Na WinXp jeszcze w miare...
A na MAC OSX oraz Linux całkiem dobrze :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ