dziwny wykres

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
maposmp
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2009, 09:48

dziwny wykres

#1

#1 Post autor: maposmp »

Witam,
Czy spotkał się ktoś z czymś takim jak na zdjęciu poniżej ?

Obrazek

Na cisco 7200G1 co jakiś czas pojawiaja się takie dziwne skoki na porcie 1G elektrycznym.
Po drugiej stronie kabla jest switch. Dodam, że na obu portach nie ma żadnych błędów.
Na co zwrócić uwagę, czy jest to faktycznie problem fizyczny czy raczej szukac przyczyny w konfiguracji ?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: dziwny wykres

#2

#2 Post autor: lbromirs »

maposmp pisze:Witam,
Czy spotkał się ktoś z czymś takim jak na zdjęciu poniżej ?

Image

Na cisco 7200G1 co jakiś czas pojawiaja się takie dziwne skoki na porcie 1G elektrycznym.
Po drugiej stronie kabla jest switch. Dodam, że na obu portach nie ma żadnych błędów.
Na co zwrócić uwagę, czy jest to faktycznie problem fizyczny czy raczej szukac przyczyny w konfiguracji ?
Jak masz zdefiniowane liczniki? 64 bitowe? Co zbiera te dane do rrd?

maposmp
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2009, 09:48

#3

#3 Post autor: maposmp »

Korzystam z gotowego template do c7200 w Cacti, dane zbiera SNMP. W tym grafie liczniki nie są 64 bitowe, ale na 64bitowych dzieje się to samo.
Niepokoją mnie te dziwne "piki" bo od jakiegoś czasu gdy one się pojawiają mam czasami faktyczny pad łącza. Spada ruch wychodzący na ok 1min i zaraz po tym wszystko wraca do normy. Tak jakby na chwile Tx nie działał lub jakby ktoś wyciągnął kabel z portu, tylko że w logach nic nie mam i błędów na interfejsach tez nie.
Czy to może być problem z płytą ?


Pzw
mapos

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#4

#4 Post autor: lbromirs »

Ten ruch jest na tyle niewielki, a opis sytuacji na tyle ogólny, że w zasadzie może dziać się dowolna rzecz.

Masz na tym routerze tablicę z BGP lub jakiś IGP? Nie przelicza się akurat tablica routingu z jakiegoś powodu? Co dzieje się dokładnie w tym czasie na innych interfejsach?

Zakładam, że nie jest tak, że w momencie gdy występuje ten "pik" CPU też jest mocno obciążone - wtedy warto byłoby sprawdzić czym.

Sprawdź jeszcze flow-control, jeśli jest wyłączony, to pozostaje IMHO otworzenie case'a w TACu.

ODPOWIEDZ