CCIE.pl

site 4 CCIE wannabies
Dzisiaj jest 17 paź 2017, 17:00

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post #1 : 21 mar 2017, 15:03 
wannabe
wannabe

Panowie zwracam sie z prosba .
Jako ze wracam do Polski i bede pracowal z domu potrzebuje miec sensowny dostep do Internetu. (mieszkam w domku a lokalni providerzy krzycza sobie dziesaitki tysiecy cebulionow by podciagnac infrastrukture na moja ulice) Mam jeszcze bakup w postaci starego przylacza telefonicznego od TPSA ale sadzac po tym jak stare ono jest to mysle ze uzywac go bede tylko jako backup ;)
Jakis czas temu zakupilem router ASUS 4G-N12 z karta orange by kozystac z LTE podczas wakacji.
Nie jest najgorzej ale do pracy potrzebuje wycisnac z tego ile sie da . Moj dom znajduje sie w odleglosci 300-350m od nadajnika orange ale bardzo grube mury i brak okien od strony nadajnika przeszkadzaja :(

Long story short - prosze o polecenie domowego routera z mozliwoscia podlaczenia anteny zewnetrznej kierunkowej a takze o polecenie samej anteny. (myslalem przez chwile o branchowym cisco ale szkoda mi troche kasy) .

Chodzi o jak najlepszy odbior LTE i stabilnosc urzadzenia inne ficzery mi sa nie potrzebne gdy zawsze moge go spiac z moim ASUSEM n66u ktorego zabiore z Irlandii ;)

Mysle ze opcja jest jeszcze kupno jakiegos dongla z wyjsciem na zewnetrzna antene i spiecie go wlasnie z n66u ale przyznaje sie bez bicia nie siedzie w temacie dongli consumer grade urzadzen i anten wiec licze na pomoc kogos kto temat juz przerabial

Post #2 : 21 mar 2017, 20:37 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Moj dom znajduje sie w odleglosci 300-350m od nadajnika orange (...) anteny zewnetrznej kierunkowej
Zapomnij o antenie kierunkowej bo sobie bardziej zaszkodzisz niż pomożesz. Od zbyt słabego sygnału gorszy może być jedynie za mocny sygnał. Rozwiązaniem może być prosty sprzęg indukcyjny - weź kabelek ze złączem SMA, wkręć do niego antenkę, małą, prostą, dookolną, dedykowaną na pasma LTE, zamocuj na zewnątrz 20-30 cm od ściany (istotne), przewierć mały otworek w ścianie, postaw tam router na jakiejś półeczce (im krótszy kabel tym lepiej), odizoluj koniec centralnej żyły i owiń dookoła anteny tego ASUS'a. Wiem, brzmi na strasznie prymitywną rzeźbę ale od tego bym zaczął. I żadne kierunkowe anteny albo anteny o dużym zysku przy tej odległości. Przesterujesz stopień wejściowy odbiornika i będzie kupa.

UPDATE: Chodzi o inne zastosowanie patentu jak np. tu https://yagi.pl/profesionalny-konektor- ... m-tel-883- - nie czepiać się, znalazłem pierwszy lepszy link jaki sie znalazł w googlu. Chodzi o zasadę.

Post #3 : 21 mar 2017, 21:00 
wannabe
wannabe

Dzieki wielkie za sugestie !
Jak mowilem jestem totalnie zielony w tych kwestiach :D
Wogole to wydawalo mi sie ze te anteny na asusie sa do Wi-Fi ;)

Czy moglbys polecic jakas sensowna antene najlepiej z linkiem do sklepu online to sobie odrazu zamowie ;)

Post #4 : 21 mar 2017, 21:41 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Wogole to wydawalo mi sie ze te anteny na asusie sa do Wi-Fi ;)
Nie znam tego modelu i nie powiem Ci która antena w nim do czego jest ale powinieneś mieć to jakoś oznaczone, opisane albo może jest info w dokumentacji. Aczkolwiek z opisu producenta https://www.asus.com/pl/Networking/4GN1 ... fications/ rozumiem, że te zewnętrzne są do LTE "wewnętrzna 2dBi antenna x 3 for Wi-Fi, Stała 2dBi antenna x 2 for Mobile"
Cytuj:
Czy moglbys polecic jakas sensowna antene najlepiej z linkiem do sklepu online to sobie odrazu zamowie ;)
https://yagi.pl/dookolna-antena-mimo-12 ... g-2g-2x-nz i nawet jeśli sprzęg indukcyjny okaże się słaby to wyprowadzisz sobie pigtaile z wnętrza i podepniesz normalnie kabelkiem https://openlinksys.info/images/4g-n12/IMG_0203.JPG bo wygląda na to że anteny do LTE są wpięte w złącza u.fl - widać moduł LTE osadzony w złączu PCIex i pigtaile zabezpieczone w złączach takim białym kawałkiem plastiku - w sumie powiem, że ASUS wzbudził mój szacunek tym zabezpieczeniem przed przypadkowym wypięciem kabelków. A jakbyś chciał mu poprawić zasięg WiFi też jest taka opcja ale wymaga zabawy lutownicą, bo kabelki do anten WiFi widzę są przylutowane na stałe.

UPDATE: tak jak patrzę na to zdjęcie, to producent chyba rozminął się z prawdą pisząc "wewnętrzna (...) antenna x 3 for Wi-Fi" bo ja widzę dwie, chyba że ten ordynarny kawałek blaszki robi za trzecią antenę. No i jak lubisz gmerać, to to złącze opisane jako J3 na samym środku to serial port ;)

Post #5 : 21 mar 2017, 22:10 
wannabe
wannabe

Co do WiFi to jak mowilem mam https://www.asus.com/us/Networking/RTN66U z ktorego jestem super zadowolony i mysle ze wykozystam go w domu.
A jak sie okaze za slaby to przy zeszlorocznym remoncie wypuscilem sobie skretke w kazdym pokoju tak wiec nie ma problemu by jakies ap zakupic :)

Zamowie ta antenke i jak bede w Polsce za 2 tyg to sie pobawie i przedstawie rezultaty :)
Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc !
+1

Post #6 : 22 mar 2017, 00:16 
wannabe
wannabe

Cytuj:
sie pobawie i przedstawie rezultaty :)
Przedstaw, przedstaw.

Post #7 : 22 mar 2017, 03:21 
CCIE
CCIE
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:
Moj dom znajduje sie w odleglosci (...)
Zapomnij o antenie kierunkowej bo sobie bardziej zaszkodzisz niż pomożesz.(...)
Kyniu, kurwasz, czemu tak na co dzień nie odpowiadasz?* **

* nie znamy się ani nic; ale czasem wygląda z Twoich wypowiedzi że masz totalnego stresa i - wzorem Garfielda - cały świat musi ponieść tego konsekwencje. a przy takich wywodach jak obecny - uel, wygrywasz 90% kłótni (jakby co), i masz te "helped"-punkty czy co się zbiera

** sprawdziłem w PWN, "co dzień" :)

Post #8 : 22 mar 2017, 10:10 
wannabe
wannabe
Awatar użytkownika

Porozmawiaj z Orange, jak by sie kilka domow zdecydowało to duza szansa ze dociagna swiatlo wam.
Dokladnych warunków nie znam ale duze szanse na realizacje, bo akurat znajomy mi opowiedzial po latach walki o normalny net.

Post #9 : 22 mar 2017, 10:28 
wannabe
wannabe

Cytuj:
ale czasem wygląda z Twoich wypowiedzi że masz totalnego stresa i - wzorem Garfielda - cały świat musi ponieść tego konsekwencje
Przebranżawiasz się na psychoanalizę?

Post #10 : 08 maja 2017, 10:11 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Zamowie ta antenke i jak bede w Polsce za 2 tyg to sie pobawie i przedstawie rezultaty :)
I jak rezultat ?

Post #11 : 08 maja 2017, 10:20 
wannabe
wannabe

Nie postowalem jeszcze gdyz:
Po pierwsze primo nie mialem jak zamontowac za oknem ( zostawie to ekipie ktora przyjdzie montowwac satelite) wiec nadal antena jest indoor a mury
w prostej linii grube. Po drugie ultimo , kupilem na szybko jakies bnc w lokalnym sklepie i jest ch00jowo zarobione (sprzedawca zarabial bo ja jeszcze nie przeprowadzony bez narzedzi ;) ) wiec ma to na bank negatywny wplyw.

Antenki z tego ASUS 4G-N12 wywalilem i wyproadzilem pigtaile - podlaczylem tym lipnym bnc do anteny no i jak by nie patrzyl jest lepiej . Predkosc wzrosla o jakies 30-40% (nadal bedac indoor) Nie podam narazie zmian parametrow sygnalu gdyz nigdzie sobei nie zapisalem , zrobie porownanie jak antena pojdzie na swoje miejsce za oknem

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00