SAN i HBA

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

SAN i HBA

#1

#1 Post autor: Sofcik »

Witam
W zasadzie to nie wiem czy ten post pasuje do tego działu i czy w ogóle pasuje do tego forum :-)
Muszę wybrać dla sieci SAN karty HBA FC do serwerów. Chcę te serwery podpiąć do switchy SANowych Brocade'a (ewentualnie wchodzi w grę Cisco 54xx - MDSów nie rozważam, w ostateczności MDS 9020).
Czy ktoś z Forumowiczów używa jakichś dobrych kart HBA FC i mógłby mi kilka modeli polecić?

--
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
Neferith
wannabe
wannabe
Posty: 61
Rejestracja: 24 paź 2005, 11:15
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

#2

#2 Post autor: Neferith »

Ja uzywam switchy FC McData (Spheron 4700) oraz kart sieciowych QLogic - hula slicznie. Wiem, ze karty HBA robi tez Emulex.

pozdrawiam,
Bartosz Bobkiewicz

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#3

#3 Post autor: Seba »

Ja w jednym projekcie mialem wlasnie Emulex'y i tez po doborze driverow smiga bez zadnych problemow. Serwer to jest. a moze byl win2k adv...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

#4

#4 Post autor: balam »

Uzywalem qlogic - bez problemow ogolnie.

Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

#5 Post autor: glowas »

Napisz trochę szczegółów, jakie to serwery - platforma (Intel / Sun / whatever) i na jakim systemie będą chodzić.

Ja miałem karty Qlogica do Sunów SF v240, E250, v20z itp, wszystkie chodziły bezproblemowo.
Co prawda uruchomienie tego pod Sol9 wymaga trochę cierpliwości ale generalnie da się wszystko uruchomić ;)
Marcin

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#6

#6 Post autor: Sofcik »

glowas pisze:Napisz trochę szczegółów, jakie to serwery - platforma (Intel / Sun / whatever) i na jakim systemie będą chodzić.

Ja miałem karty Qlogica do Sunów SF v240, E250, v20z itp, wszystkie chodziły bezproblemowo.
Co prawda uruchomienie tego pod Sol9 wymaga trochę cierpliwości ale generalnie da się wszystko uruchomić ;)
Sieć będzie bardzo hetero :-)
Mam i Win2k3 i RH EL4 i Solarisy 9 na SPARC i Solarisy 10 na x86. Co do SPARCów nie mam problemu bo w jednym już mam HBA a w pozostałych montować nie zamierzam - za mały wolumen danych mam do przesłania po SANie. Skupić sie chcę raczej na Linuksach i Windows - tu dane są dość duże.

--
Pozdrawiam
Piotrek

ODPOWIEDZ