polaczenie dwoch modemow hdsl

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
m00n
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 18 sty 2009, 13:57

polaczenie dwoch modemow hdsl

#1

#1 Post autor: m00n »

Witam
Mam pare modemow telindus crocus hdsl i chcialbym je polaczyc z dwoma routerami i zrobic linie dzierzawiona pomiedzy nimi. Polaczylem modemy do routerow kablem SS -- DTE V.35
skonfigurowalem interfejsy serialowe w tej samej podsieci z enkapsulacja ppp. Polaczylem je zwykla skretka tzn kazdy przewod w tej samej kolejnosci.

1 ---- 1
2 ---- 2
3 ---- 3
4 ---- 4

Czy moze polaczenie powinno byc krosowane ?

W takim polaczeniu interfejsy sa down/down

jak wcisne na modemie przycisk AL (krosowanie linii analogowej) to modemy sie synchronizuja i na chwile sa up/up ale po chwili line protocol robi sie down.

Podejrzewam ze to kwestia okablowania, (za krotki przewod, zle poalczenie pomiedzy pinami czy moze srednica drutu ?)

Pozdrawiam

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

A te modemy obsluguja tryb leased line tudziez back-to-back?
Jesli nie, to raczej niz z tego nie wyjdzie, bo ogolnie modem xDSL musi byc podlaczony do jakiegos wyposazenia xDSL w centrali.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

m00n
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 18 sty 2009, 13:57

#3

#3 Post autor: m00n »

raczej tak sprzet nie jest juz nowy ale wyzsza klasa
http://www.provider.pl/telindus/crhdsl.html

Awatar użytkownika
lowca_jeleni
wannabe
wannabe
Posty: 66
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:36

#4

#4 Post autor: lowca_jeleni »

można tylko modemy trzeba ustawic/skonfigurowac jeden ustawiasz jako centralowy drugi abonencki. potrzebujesz tylko wystawic zegar i do tego dodatkowy routerek i hula na około 3000 m. przerabiałem coś takiego jakbyś potrzebował pomocy to sie odezwij
jak wciskasz al to po prostu zakladasz petle na modemie na ktorym jest wcisnieta.
to sie robi po to żeby sprawdzić czy urządzeie jest sprawne...nie ma to nic wspolnego z synchronizacja pomiedzy dwoma urządzeniami
linie wpiales ok. polaryzacja nie ma znaczenia tak samo tor 1 moze synchronizowac sie z torem drugim nie ma to znaczenia. twoj problem to chyba to ze nie konfigurujesz modemow.
konfiguracje robisz przy pomocy programu tma lub trm podłączasz sie do urzadzenia kablem null modem
C'est la vie

m00n
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 18 sty 2009, 13:57

#5

#5 Post autor: m00n »

swietnie, dzieki za odpowiedz nie wiedzialem wlasnie ze same modemy tez trzeb skonfigurowac :)

korth
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2010, 14:24

#6

#6 Post autor: korth »

Podepnę się pod temat, bo mam podobny problem.

2 modemy WATSON 4, połączone jak w temacie, kablem prostym. Ustawione Master/Slave, diody na pomarańczowo (master dwie, slave 1 więc coś wykrywa), z alarmów wyczytałem, że sygnału brak. I tutaj mam problem. Routery 4500, z modułem NP-4T. Próbuję podłączyć to wszystko Cisco-wym kablem DB60-DB25 ale cały czas "line down, protocol down".

Aż nasuwa się pytanie - czy to w ogóle ma prawo działać? A jeśli tak, to ma ktoś jakiś pomysł?

ODPOWIEDZ