Cisco w energetyce

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
tomon
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 paź 2008, 19:14

Cisco w energetyce

#1

#1 Post autor: tomon »

czesc

szukam materiałów na temat jak jest realizowana łączność na obiektach elektroenergetycznych.
Czy ktoś z obecnych tutaj na forum zajmuje się takimi tematami ?
Chciałem się dowiedzieć czy ta gałąź przemysłu jest szczególna dla sieciowców jesli juz tacy pojawiają się na danym obiekcie, chodzi mi o to czy wymgane są specjalne umiejętności/wiedza aby pracować w energetyce czy jest to obojętne np dla kogoś kto ma wiedze, doświadczenie w sieciach.

Jesli ktoś mógłby mnie nakierować .. Dzieki

Awatar użytkownika
ormek
wannabe
wannabe
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2011, 17:40
Lokalizacja: Oln/Elb/Gda

#2

#2 Post autor: ormek »

Nie do końca rozumiem o co konkretnie pytasz...

Jeżeli chodzi o okablowanie strukturalne to trzeba zachować odpowiednie standardy i zastosować izolowane okablowanie badź odizolować je jak najlepiej mozna od wplywu pola magnetycznego. A najlepiej stosowac okablowanie swiatlowodowe.

Jezeli chodzi o urzadzenia to beda te same. Jedynie projektanci obiektow powinni miec na uwadze, to, iz nalezy odpowiednio odizolowac pomieszczenia ze jakimkolwiek sprzetem elektronicznym. Mimo tego, iz wszystkie maja certyfikaty i sa kompatybilne elektromagnetycznie, to gdy znajda sie w polu o zbyt duzym natezeniu moga pracowac nieodpowiednio.

Dla sieciowcow jest to raczej nieistotne - tym zajmuja sie w fazie projektu lokalizacji odpowiedni ludzie z branzy energetycznej. Ty przyjezdzasz i instalujesz odpowiednie boxy.

jezeli pytasz o hale produkcyjne to cisco wypuscilo switche przystosowane do pracy w srodowisku produkcyjnym - sa one nawet przystosowane do montazu na tych szynach w szafach elektrycznych.


Nie sprecyzowałeś o co konkretnie pytasz więc i odpowiedź mało konkretna ;)


ps. Pytasz bardziej o instalacje czy o pracę nazwijmy to administracyjną?
Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu!

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#3

#3 Post autor: drake »

Moze autorowi chodzi o Connected Grid by C.

http://www.cisco.com/web/strategy/energ ... ities.html
Never stop exploring :)

https://iverion.de

ODPOWIEDZ