SecureCRT i automatyczne logowanie

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
condor
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2013, 15:10

SecureCRT i automatyczne logowanie

#1

#1 Post autor: condor »

Hej

Od jakiegoś czasu szukam rozwiązania następującego problemu. Mam w zdalnej lokalizacji labka pod CCIE (w sumie 14 urządzeń) do którego dostaję się poprzez Access Server z kartą NM16A. Access skonfigurowany jest poprzez:

Kod: Zaznacz cały

ip host R1 2033 10.0.0.1
I wszystko działa jak należy, ale strasznie to denerwujące, że muszę odpalać 13 tabów, w każdym z nich logować się na poszczególne urządzenia. Może ktoś z Was ma jakiś patent jak to obejść? Nawet nie chodzi o to żeby jednym kliknięciem połączyć się z całym labem, ale z poszczególnymi urządzeniami - każda sesja to jedno urządzenie, bez konieczności przełączania się z Access Servera.

Będę wdzięczny za wskazówki :)

horac

#2

#2 Post autor: horac »

przeciez uzywasz telnet na ip port ktory zdefiniowales z poziomu Access Servera i dalej poslugujesz sie juz CTRL+LSHIFT+6+X zeby wyjsc z linni a zeby wejsc numerem linii

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#3

#3 Post autor: frontier »

Hej,

A mozesz sie dostac do TS po wyzszych portach? Jesli tak, to tworzysz osobna sesje na kazda linie, ja na przyklad mam takie wpisy w SecureCRT:

SW1 telnet 192.168.11.10 2033

SW2 telnet 192.168.11.10 2034

SW3 telnet 192.168.11.10 2035

itd. Zaznaczam gdzie chce sie polaczyc, connect! i kazde urzadzenie ma osobnego taba...
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

Awatar użytkownika
condor
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2013, 15:10

#4

#4 Post autor: condor »

Heh, czasami najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze, a przecież to logiczne :oops: Ja tu kombinuję ze skryptami w SecureCRT a to taki banał :lol:

Dzięki chłopaki!

felixd
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2011, 12:36
Lokalizacja: Gniezno

#5

#5 Post autor: felixd »

No jeszcze jest SuperPutty (darmowy) z polem Commands (wysyła jednocześnie polecenie do wszystkich otwartych (wybranych otwartych) sesji. Do tego "Connect ALL" z gałęzi drzewa:

* LAB
-- Routery < -- Connect ALL
= R1
= R2

-- Switche < -- Connect All
= SW1
= SW2

Tak to u mnie jest zrobione :D Bawił ktoś się z was SecureCRT i SuperPutty i może to porównać? Jakie zalety ma jeden nad drugim?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

#6 Post autor: domin »

felixd pisze:Tak to u mnie jest zrobione :D Bawił ktoś się z was SecureCRT i SuperPutty i może to porównać? Jakie zalety ma jeden nad drugim?
SuperPutty daje tylko zakładki, nic ponad zwykłe Putty. W Putty Connection Manager możesz pamiętać hasła i się automatycznie logować, można też wykonywać jedną komendę na wielu kartach, ale jeśli są widoczne - co w praktyce ogranicza się do około 4 (zależy jaki masz monitor). SecureCRT jednak najlepszy :)
.ılı..ılı.

felixd
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2011, 12:36
Lokalizacja: Gniezno

#7

#7 Post autor: felixd »

W SuperPutty, tak jak napisałem, mogę wysyłać komendy jednocześnie do wszystkich (więcej jak 4) aktywnych (widocznych/"niewidocznych") sesji.

Automatyczne logowanie ? - Staram się nie zapisywać wrażliwych haseł. :-) Security breach

Czy poza automatycznym logowaniem (które też można ogarnąć w Putty) jest coś co przemawia za nim? Pytam z czystej ciekawości bo rozglądam się za alternatywnymi rozwiązaniami.

Jeżeli połączenie idzie po telnecie to można używać do tego klientów stworzonych pod MUD'y :)))))) Skrypty ;]]] Jeżeli znajdzie się jakiś z obsługą SSH no to bajka ;]

ODPOWIEDZ