QoS łącze asymetryczne

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#16

#16 Post autor: lbromirs »

route-map'a jest match-any czy match-all? Domyślnie jest match-any, musi być match-all.

TomekMr
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2013, 15:09

#17

#17 Post autor: TomekMr »

Wolf pisze: Więc ustawiając "priority 8" podczas zatoru nie tylko priorytetujesz, ale też limitujesz (w tym wypadku do 8 kbps) żeby kolejką priority nie zagłodzić pozostałych.
OK. Z wartościami priorytetu kombinowałem w szerokim zakresie (8-384). Nic to jednak nie dało.

lbromirs pisze: route-map'a jest match-any czy match-all? Domyślnie jest match-any, musi być match-all.
Rout-map jest match-all



Zależy mi na tym, żeby ack szły w pierwszej kolejności niezależnie od tego jakie pasmo zawłaszczą.
Ma ktoś jakiś pomysł?

Wolf
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 20 cze 2005, 09:44
Lokalizacja: Warszawa

#18

#18 Post autor: Wolf »

TomekMr pisze:
lbromirs pisze: route-map'a jest match-any czy match-all? Domyślnie jest match-any, musi być match-all.
Rout-map jest match-all
Z tym route-map "match-all" - możecie mi podpowiedzieć jak ustawić match-all lub match-any w route-map? W class-map - OK, ale w route-map? Z tego co wiem w takiej postaci:

Kod: Zaznacz cały

route-map synack permit 10
match ip address synack
match length 0 100
set ip precedence critical 
obydwa warunki muszą być spełnione...

W poniższym route-map musi być spełnione złapanie w ACL aaa lub bbb lub ccc (czyli coś jak match-any):

Kod: Zaznacz cały

route-map test permit 10
 match ip address aaa bbb ccc
TomekMr pisze: Zależy mi na tym, żeby ack szły w pierwszej kolejności niezależnie od tego jakie pasmo zawłaszczą.
Ma ktoś jakiś pomysł?
No to pójdą. Ale po pierwsze musisz na interfejsie wygenerować zator (dlatego lbromirs podawał ci potem politykę hierarchiczną żeby ścięła ruch do pasma jakie masz od providera bo styk między routerem a urządzeniem /modemem itp terminującym DSL/ masz ethernet. Zerknij jeszcze tu klik

Dlatego do interfejsu zapnij to:

Kod: Zaznacz cały

policy-map Shaper0.5M
  class class-default
     shape average 512000
   service-policy wyjsciowa 

interface zewnętrzny
service-policy output Shaper0.5M

TomekMr
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2013, 15:09

#19

#19 Post autor: TomekMr »

Wolf pisze: Z tym route-map "match-all" - możecie mi podpowiedzieć jak ustawić match-all lub match-any w route-map? W class-map - OK, ale w route-map? Z tego co wiem w takiej postaci:

Kod: Zaznacz cały

route-map synack permit 10
match ip address synack
match length 0 100
set ip precedence critical[/quote]

Ja to rozumiem tak, że w acl syn ack mam match-all +ack
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2013, 14:01 przez TomekMr, łącznie zmieniany 3 razy.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#20

#20 Post autor: lbromirs »

Przepraszam, zabełkotałem coś z dwóch czy trzech różnych zrzutów konfiguracji. route-mapa sama w sobie jest konstrukcją match-all per indeks, class-mapy są match-all lub any. Zignorujcie proszę i kontynuujcie.

ODPOWIEDZ