ZAYO czy COGENT

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
marcin83
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2014, 13:59

ZAYO czy COGENT

#1

#1 Post autor: marcin83 »

Cześć,

Mam wykupione serwery dedykowane w Holandii.
Do tej pory były wpięte w sieć szkieletową ZAYO i miałem pingi na poziomie 35 ms.
Kilak dni temu ZAYO zmieniła routing i pingi wskoczyły do 100 ms i tracę część pakietów.

Mam aplikację która streamuje obrazy wideo w HD, więc stabilność i latency sieci jest dla mnie bardzo ważne.

Operator Data Center mówi przepraszam to od nas nie zależy i sugeruje przepięcie serwerów do sieci szkieletowej Cogent.

Gdy pinguje ich router brzegowy (Cogent) to faktycznie mam pingi na poziomie 35 ms.

Macie jakieś doświadczenie z Cogent, jak to wygląda z połączeniami z Polski, jak ze stabilnością?

Jak to wygląda w porównaniu z ZAYO?

Pozdrawiam

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

A jaki ma to związek z technologiami routing na platformach Cisco?

Przenoszę.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

#3

#3 Post autor: drozdov »

Seba pisze:A jaki ma to związek z technologiami routing na platformach Cisco?

Przenoszę.
Sebek no nie uwierze że pod drodze nie ma żadnego routera Cisco z włączonymi technologiami routingu więc (luźny bo luźny) ale związek jest ;)
Zdobywanie certów jest jak zbieranie pokemonów: Wszystkie są fajne ale każdy chce mieć Pikachu :)

marcin83
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2014, 13:59

#4

#4 Post autor: marcin83 »

Chodziło mi raczej o to, że na tym forum jest sporo specjalistów sieciowych, którzy pracują w różnych DC i mają doświadczenie o łączach operatorskich i swoją opinię.

Nie rozumiem dlaczego to trafiło do Hyde Parku.

Pozdrawiam

House
wannabe
wannabe
Posty: 317
Rejestracja: 25 lut 2009, 15:13

#5

#5 Post autor: House »

Odpowiadając na Twoje pytanie. U mojego obecnego pracodawcy mamy Cogenta i u mojego poprzedniego pracodawcy też mieliśmy Cogenta. Wszystko pracuje prawidłowo i nikt nie narzeka. Jak Level3 ma prace to ruch przenosi się na Cogent i jest wszystko dobrze.

marcin83
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2014, 13:59

#6

#6 Post autor: marcin83 »

ok, dzieki za info

ODPOWIEDZ