service-policy output

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

service-policy output

#1

#1 Post autor: kurđ »

Jak wiadomo service-policy output na interface w serii 35xx nie jest supportowany niezależnie od wersji IOS-u

Jaką alternatywę można użyć by ograniczyć do określonej wartości ruch wychodzący ale nie przy pomocy srr-queue. Ograniczenie musi być konfigurowalne dla różnych IP, czyli IP x ma ograniczony upload 20Mbit a IP Y ma 100Mbit Uploadu.
MfG
Kurđ

horac

#2

#2 Post autor: horac »

Musi byc na switchu ? ten 3350 to brama wyjsciowa ?

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

#3

#3 Post autor: kurđ »

Fajnie by było gdyby udało sie na 3560G. Nie jest to teoretycznie brama ale jest to punkt wyjściowy do internetu tzn VLAN, w którym jeden port jest podłączony bezpośrednio do bramy ISP, w tym vlanie są też inne porty gdzie parę urządzeń ma publiczne IP.

Próbowałem na Catalyscie 450x z IOS IPServices, tu się da jednocześnie input i output. Testy nawet pokazują że działa, ale musiał bym bardzo okablowanie przeplanować, czego chcę uniknąć.

A jeszcze takie pytanie, skoro mogę zrobić tylko input to może takie mało eleganckie rozwiązanie by zadziałało? Port 1/Vlan1 ----> Port2/Vlan2--->Internet, raczej trzeba by wyłączyć CDP by nie krzyczał o niezgodności vlanów, czyli taki jakby loop na switchu, i wtedy na obu portach ustawic input policy.
Albo drugie, dwa switche połączone tylko jednym linkiem, i na obu portach input policy?
MfG
Kurđ

ODPOWIEDZ