Straty pakietów 90%

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
lukis
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:27

Straty pakietów 90%

#1

#1 Post autor: lukis »

Witajcie,

Mam problem z wypadaniem pakietów pomiędzy urządzeniem klienta a moim routerem. Chyba już wszystko zostało sprawdzone poza okablowaniem, ale zrobię to dopiero jutro. Na interfejsach niema żadnych tx rx errors ani dropów, pytanie moje jest takie: czy przy uszkodzonym patchcordzie powinny te parametry wzrastać?
Jeżeli chodzi o samo wypadanie pakietów to wygląda to dosyć dziwnie tzn przechodzi bez problemu np 10 pakietów następne 100 nie przechodzi. Czasy odpowiedzi są poniżej 1ms wpada kilka ponad 100ms i transmisja pada. Wszystko jest w obrębie jednej sieci LAN.

horac

#2

#2 Post autor: horac »

1) duplexy i speed na sztywno czy negocjowane ?
2) o jakiej stracie pakietow mowa, tylko male paczki czy z wiekszym MTU
3) co to za router, klient podlaczony pod jakis modul czy zafixowane interfejsy

lukis
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:27

#3

#3 Post autor: lukis »

1) autonegocjacja, jutro sprawdzę na sztywno
2) standardowy ping i 1500 B testowałem - bez zmian
3) topologia wygląda następująco:
Obrazek

Router to Catalyst 6500 ale on problemem nie jest ponieważ kiedy wpinam się bezpośrednio w "SW-MOJ" wszystko jest ok. Myślałem, że to problem pomiędzy SW-MOJ a SW-Obcy2 ale nic nie widać, porty są w stanie forwarding, żadne liczniki związane z anormalną pracą nie wzrastają, nie jest to też problem ze zbyt dużą ilością maców ani broadcastem. Kiedy testuję połączenie pomiędzy SW-Obcy a SW-Obcy2 wpinając na dwóch końcach laptopy wszystko jest ok, ale teraz już myślę, że podczas testu był akurat ten moment kiedy wszystko działało i obstawiam problem z uszkodzoną skrętką, tylko nie pojawiają się żadne tx rx errors.

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

#4

#4 Post autor: lukaszbw »

To jest typowe zachowanie dla radiolinii. Między switchami obcymi nie ma czasami jakiegoś radyjka, które by rozłączało ? Tym bardziej jak piszesz o momentach w których wszystko działa, na radiu to dość często się zdarza, że raz działa ok a raz rwie.

Pozdr.
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

lukis
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:27

#5

#5 Post autor: lukis »

Nie nie wszystko w ramach jednej sieci LAN. Problem został jako tako zdiagnozowany, było nadmiarowe połączenie i wyłączone stp na jednym z przełączników, ale co dziwne drugi klient działał poprawnie tylko u jednego był problem. Nie łączyłem tego z pętlą bo klienci byli odseparowani VLANAMI a gdy kładłem nadmiarowy port to nic się nie zmieniało. Dopiero wypięcie kabla pokazało, że to on jest problemem. Chyba trzeba bardziej się pochylić nad STP ;)

ODPOWIEDZ