Serwer terminali szeregowych. Jeśli nie Perle, to co?

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pogrom
wannabe
wannabe
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: Warszawa

#16

#16 Post autor: pogrom »

Kyniu pisze: (...) jak szukałem to ceny mnie zabijały (2-3 tyś. USD/Euro to minimum) więc zdecydowałem się na używany z ebay'a.
Czyli w zasadzie tak samo jak perle. :?

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#17

#17 Post autor: Kyniu »

weis pisze:Możesz rozwinąć temat, bo korzystam z nich nieprzerwanie od paru lat i nie odbiłem się od problemu?
Wydawało mi się, że rozwinąłem wcześniej. Ale OK, jeszcze raz, mój NPort nie pozwala na dostęp po SSH/Telnet tylko wymaga instalacji w systemie sterowników, które tworzą wirtualne porty COM. To jest problem, gdy chce się dać dostęp do laba komuś z zewnątrz i to jest problem, gdy dla używanego systemu operacyjnego (OS X) nie ma sterowników - coś tam udało mi się pokombinować ze sterownikami od Linuksa ale w końcu zarzuciłem temat bo mam CYCLADES'a. Więc MOXA sobie stoi jako zapas. Ale jak pisałem, są zastosowania gdzie MOXA jest niezastąpiona i o firmie i produkcie absolutnie nie powiem złego słowa - może tyle, że też się bardzo cenią, ale przez lata wypracowali sobie pozycję w branży automatyki to i korzystają z tego.

A skoro już tak wałkujemy temat - zanim upolowałem tego mojego CYCLADES'a i MOXE to kombinowałem w innym kierunku - kupić 4x adapter USB na 4xRS232 [1], wsadzić to w obudowę z mała płytą ITX (są takie już z CPU) i mieć mała maszynkę, na której mogę zrobić co tylko chcę, bo instaluje się tam linuksa i można kombinować do woli, z nagrywaniem sesji włącznie, interfejsem WWW, etc. etc.

1: np: https://www.usbgear.com/computer_cable_ ... C469%2C171 lub https://www.usbgear.com/computer_cable_ ... =199%2C469 lub http://www.amazon.co.uk/Konig-USB-Seria ... B003YBUAFM

jarek6
wannabe
wannabe
Posty: 212
Rejestracja: 07 lut 2008, 17:56

#18

#18 Post autor: jarek6 »

Korzystam i polecam z:

OpenGear
Advocent (dawniej ACS'y firmy Cyclades)

Awatar użytkownika
pogrom
wannabe
wannabe
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: Warszawa

#19

#19 Post autor: pogrom »

Avocentowi 9 dni temu wygasł certyfikal SSL i się jeszcze nie połapali ;)
Wyszukiwarka partnerów nie działa. Jak oni sprzedają?

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#20

#20 Post autor: Kyniu »

pogrom pisze:Avocentowi 9 dni temu wygasł certyfikal SSL i się jeszcze nie połapali ;)
Wyszukiwarka partnerów nie działa. Jak oni sprzedają?
Oni już nie sprzedają, teraz to "Effective December 11, 2009, Avocent Corporation became a wholly-owned subsidiary of Emerson Electric Co."

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#21

#21 Post autor: lbromirs »

Wracając do openrack.pl... opengear wydaje się fajny. Kogo możecie polecić w Polsce jako sprzedawcę?

jarek6
wannabe
wannabe
Posty: 212
Rejestracja: 07 lut 2008, 17:56

#22

#22 Post autor: jarek6 »

OpenGear mozna kupic u producetna on-line (maja sklep na stronie) , a jakbys chcial z faktura na przelew lokalnie w kraju + kilka zlotych taniej (upusty) / lub przetestowac to napisz do mnie na priv :)

jarek6
wannabe
wannabe
Posty: 212
Rejestracja: 07 lut 2008, 17:56

#23

#23 Post autor: jarek6 »

pogrom pisze:Avocentowi 9 dni temu wygasł certyfikal SSL i się jeszcze nie połapali ;)
Wyszukiwarka partnerów nie działa. Jak oni sprzedają?
Ja swoje kupowalem na ebay'u za kwoty typu $30-$50 za wersje 48 portów konsolowych i 2 zasilacze.

Marek607
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2014, 10:38
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

#24

#24 Post autor: Marek607 »

Hej,

szukam taniego sposobu na zrobienie serwera terminali bym miał dostęp do wszystkich switchy/routerów.

Myślałem o digi cm, ale ceny od 40 $ plus 52$ za wysyłkę to troche drogo.

Znalazlem na allegro takie coś, ale nie wiem czy to sie nada:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5275702099

Druga opcja to zakup z 10 kabli rs232-usb i 3-4 x hub USB - ktoś testował takie rozwiązanie?
Cenowo wychodzi ok. 100 PLN, dostęp w domu bezproblemowy (nie potrzebuje dostępu zdalnego).

Ktoś coś poleci z ofert "budżetowych" ? :wink:

ODPOWIEDZ