Serwer terminali szeregowych. Jeśli nie Perle, to co?

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pogrom
wannabe
wannabe
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: Warszawa

Serwer terminali szeregowych. Jeśli nie Perle, to co?

#1

#1 Post autor: pogrom »

Panie i Panowie,
czy macie doświadczenia z serwerami terminali RS->IP?
Do tej pory miałem styczność z urządzeniami firmy Perle, jednak tanie one nie są. Z drugien strony bawiłem się urządzeniem firmy Digi, ale nie budziło ono mojego zaufania.
Używaliście czegoś innego, co moglibyście z czystym sumieniem polecić?

Warunki brzegowe:
Rack 19"
16 lub więcej interfejsów.
Mile widziane:
Dual LAN
Slot PCI
Redundantne zasilanie

horac

#2

#2 Post autor: horac »

Co ci nie pasuje w DIGI, to bardzo dobry terminal, ktory w dodatku mozna skalowac

Gizmo
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:55

#3

#3 Post autor: Gizmo »

Zerknij na to - Tahoe

Co prawda nie ma ani dual LAN, ani redundantnego zasilania, ale występuje w wersji 16 i 32 portowej. Nie mogę się wypowiedzieć co do jakości pracy z tym konkretnym urządzeniem, ale mam kilka ich serwerów zasilania (Tahoe 8216 GSM) i działają bardzo stabilnie. Również reakcja serwisu na potrzeby i problemy jest super.

pzdr.
“Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” - A.C.Clark

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#4

#4 Post autor: weis »

Zobacz też Moxa, działa miło i stabilnie i posiada wiele opcji do konfiguracji różnych egzotycznych ustawień na serialach.
Fire, aim, ready!

excubitor
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 16 cze 2014, 13:18
Lokalizacja: Lublin

#5

#5 Post autor: excubitor »

Też myślałem o proponowaniu Moxy, seria NPort 6600 ma do 32 portów, ale nie spełnia dodatkowych wymagań.

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#6

#6 Post autor: drake »

Moxa albo Digi.

Pozdruffka ;)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Awatar użytkownika
pogrom
wannabe
wannabe
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: Warszawa

#7

#7 Post autor: pogrom »

Dzięki za odzew
horac pisze:Co ci nie pasuje w DIGI, to bardzo dobry terminal, ktory w dodatku mozna skalowac
Miałem Digi PortServer cośtam w Labie. Często mi zawieszał sesję do urządzenia, i trzeba go było resetować. Z drugiej strony był to trochę zabytek, nawet SSH nie miał. Możliwe, że nowsze modele działają jak należy.

horac

#8

#8 Post autor: horac »

pogrom pisze:Dzięki za odzew
horac pisze:Co ci nie pasuje w DIGI, to bardzo dobry terminal, ktory w dodatku mozna skalowac
Miałem Digi PortServer cośtam w Labie. Często mi zawieszał sesję do urządzenia, i trzeba go było resetować. Z drugiej strony był to trochę zabytek, nawet SSH nie miał. Możliwe, że nowsze modele działają jak należy.
No to musiales miec jakis stary, bo bank w ktorym kiedys pracowalem mial samo digi i to poklastrowane. Wszystko dzialalo cacy. Samemu profile mozna bylo budowac dostepowe. Zgrywac to z tokenami i tak dalej.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#9

#9 Post autor: Kyniu »

Polecam CYCLADES. MOXA jest produktem specyficznym, w automatyce np. niezastąpiona (bo MOXA dostarcza soft który tworzy w systemie virtualne porty COM dla aplikacji które wymagają wskazania portu szeregowego), ale jako TS już niekoniecznie jest dobrym wyborem.

pk
member
member
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2011, 09:46
Lokalizacja: Poland

#10

#10 Post autor: pk »

a to nikt nie stosuje 2800/2900 z portami async ??

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

#11

#11 Post autor: lukaszbw »

Najlepsze według mnie to lantronix i cyclades. Cyclades ACS mają ten plus, że możesz z poziomu softu odwrócić piny (cross na kablu). Tym samym do podłączenia konsol możesz proste kable zastosować zamiast 1-8>8-1 jak w przypadku lantronix czy innych.

Cyclades jeszcze niedawno miały bardzo dziwny dostęp przez ssh do portów - logowałeś się na port 22 ale nazwa użytkownika decydowała o porcie do którego się logowałeś. W wersji 2.5 nie ma już tego problemu i można każdy port fizyczny zestawić na oddzielnym porcie ssh jak w lantronix.

Główną wadą async na cisco jest brak możliwości zalogowania się kilku użytkowników na raz do jednej konsoli. Czasami się to przydaje a przede wszystkim rozwiązuje problem jak ktoś nie zamknie połączenia i potem trzeba dawać clear na line. Są też inne zalety jak choćby zagęszczenie portów i fakt, że masz gniazdo RJ-45 na wyjściu zamiast kombinacje z kablami.

Pozdr.
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#12

#12 Post autor: Kyniu »

pk pisze:a to nikt nie stosuje 2800/2900 z portami async ??
Pytanie ile się chce wydać i do czego to ma być. Używane CYCLADES w doskonałym stanie można kupić za naprawdę sensowne pieniądze.

Awatar użytkownika
pogrom
wannabe
wannabe
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: Warszawa

#13

#13 Post autor: pogrom »

Kyniu pisze:Polecam CYCLADES. MOXA jest produktem specyficznym, w automatyce np. niezastąpiona (bo MOXA dostarcza soft który tworzy w systemie virtualne porty COM dla aplikacji które wymagają wskazania portu szeregowego), ale jako TS już niekoniecznie jest dobrym wyborem.
To produkt Emersona? Nasi dystrybutorzy to mają?

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#14

#14 Post autor: Kyniu »

pogrom pisze:To produkt Emersona? Nasi dystrybutorzy to mają?
Ja bym odpowiedział, że to AVOCENT ale "Effective December 11, 2009, Avocent Corporation became a wholly-owned subsidiary of Emerson Electric Co." Jeśli idzie o zakup nowego, nieużywanego, z oficjalnego kanału sprzedaży, etc. etc. to Ci nie pomogę ale pamiętam, że jak szukałem to ceny mnie zabijały (2-3 tyś. USD/Euro to minimum) więc zdecydowałem się na używany z ebay'a.

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#15

#15 Post autor: weis »

Kyniu pisze:...Moxa...ale jako TS już niekoniecznie jest dobrym wyborem.
Możesz rozwinąć temat, bo korzystam z nich nieprzerwanie od paru lat i nie odbiłem się od problemu?
Fire, aim, ready!

ODPOWIEDZ